Grecja – wyspa Santorini
wycieczka lotnicza
– 5 dni

Kliknij zdjęcie, aby powiększyć

Program wycieczki:

Dzień 1
O godz. 08:30 spotkanie na lotnisku w Krakowie Balicach.  Odprawa i o godz. 10:30  wylot do stolicy Grecji.  Przylot do Aten o godz. 13:50 czasu lokalnego. Spotkanie z pilotem – przewodnikiem. Przejazd do portu w Pireusie. Rejs promem na wyspę Santorini /około 7 godzin/, w trakcie rejsu obiadokolacja. Transfer do hotelu, zakwaterowanie, nocleg.

Dzień 2
Śniadanie. Do południa odpoczynek przy basenie lub spacery. Przejazd do jednego z najpiękniejszych miejsc w całej Grecji, miasteczka OIA, którego biało – niebieskie zabudowania są niemal zawieszone na krawędzi krateru. W miasteczku Oia będziemy świadkami bajecznego zachodu słońca. Późnym wieczorem powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 3
Śniadanie. Zwiedzanie wyspy:  przejazd na CZERWONĄ PLAŻĘ położoną koło starożytnego miasta Akrotirii. Plaża uważana jest za jedną z najpiękniejszych na Santorini a jej nazwa pochodzi od czerwonego wulkanicznego piasku. Przejazd do stolicy wyspy – FIRY, spacer po wąskich uliczkach wśród białych domków z niebieskimi dachami z widokiem na wulkan i Kalderę – zapadnięty krater wulkanu. Wieczorem powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 4
Śniadanie. Czas wolny na kąpiele, spacery. Wykwaterowanie i transfer do portu. Rejs do Pireusu.
W trakcie rejsu obiadokolacja na promie. Przejazd z Pireusu do Aten, zakwaterowanie w hotelu, nocleg.

Dzień 5
Śniadanie. Zwiedzanie ATEN, jednego z najstarszych miast, kolebki cywilizacji, filozofii i sztuki. Zwiedzanie rozpoczynamy od Partenonu wybudowanego na wzgórzu Akropolu, Erechtejonu, Monumentalne Propyleje. Chwilę czasu poświęcamy na wejście na Aeropag, następnie kierujemy się do Nowego Muzeum Akropolu, które jest wielką dumę Greków. Realizacja tego projektu była marzeniem Meliny Merkouri. W muzeum zgromadzone są setki przepięknych posągów sprzed 2500 lat, fragmenty świątyń, elementy dekoracyjne budynków i słynne Kariatydy, do dziś zachwycają miliony turystów swoim pięknem, elegancją i doskonałością. Potęga myśli technicznej starożytnych Greków jest w zasięgu wzroku. Kierujemy się do  Kalimarmaro, antycznego stadionu, areny pierwszych nowożytnych igrzysk olimpijskich. Zobaczymy okazałe ruiny świątyni Zeusa Olimpijskiego, widowiskową zmianę warty przy Grobie nieznanego Żołnierza na placu Syntagma, ateńską trylogię, czyli trzy najbardziej okazałe budynki XIX wieku – Akademia, Uniwersytet i Biblioteka Narodowa Po zwiedzaniu chwila na zakupy i spacer po wąskich uliczkach Plaki.  Na pożegnanie Aten obiadokolacja i przejazd na lotnisko. O godz. 18:45 wylot do Polski. Planowany przylot do Krakowa – Balic o godz. 20:10 czasu lokalnego. Zakończenie wycieczki.

Terminy i ceny:

28.09 – 02.10.2019 / Cena 1.890,00 zł  +  cena biletu lotniczego na dzień zakupu

Rezerwuj Drukuj

Kontakt
Zadzwoń:
12 632 01 50
Napisz do nas:
arion@arion.pl

Cena zawiera:

 • przelot KRK- ATENY – KRK  liniami RYANAIR:  w cenie biletu mały bagaż podręczny  55 x 40 x 23 cm,
 • pilot-przewodnik polskojęzyczny na terenie Grecji,
 • rejs promem PIREUS – SANTORINI – PIREUS,
 • transfery autokarowe na ternie Grecji,
 • 4 x nocleg w hotelach 3*, pokoje 2 – 3 osobowe z łazienkami  ( 3 x Santorini, 1 x Ateny ),
 • 4 x śniadania w formie bufetu,
 • 5 x obiadokolacja z winem,
 • ubezpieczenie AXA: NNW do 2.000 euro, KL do 15.000 Euro, bagaż do 200 Euro,
 • podatek VAT,
 • opłata administracyjna na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

Dodatkowo płatne:

 • Dopłata do pokoju 1- osobowego:  + 800 zł,
 • DOPŁATA do:  taxy hotelowej, przewodnika lokalnego: ok 40 euro,
 • Cena nie zawiera świadczeń nie wymienionych w ofercie,
 • Godziny przelotów, kolejność zwiedzania mogą ulec zmianie.

Wyjazdy z innych miast do uzgodnienia z biurem.

Rezerwuj
Grecja – wyspa Santorini
wycieczka lotnicza
– 5 dni