Klimaty Toskanii – 7 dni

Kliknij zdjęcie, aby powiększyć

Program wycieczki

1 dzień

Wyjazd z Krakowa o godz. 04:30, Katowic o godz. 06:00. Przejazd przez Czechy, Austrię do Włoch. Późnym wieczorem przyjazd do hotelu we Włoszech, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

2 dzień

Śniadanie. Przejazd do AREZZO, zwiedzanie: Kościół San Francesco z cyklem fresków „Prawdziwa historia Krzyża Świętego” autorstwa Pierro Della Francesco, Piazza Grande z kościołem Pieve, Palazzo delle Logge, Katedra. Przejazd do CORTONY – miasta o niezwykłej historii sięgającej czasów Etrusków. Spacer malowniczymi średniowiecznymi uliczkami, Piazza della Republica, Katedra. Przejazd do hotelu w okolicy Chianciano Terme, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg

3 dzień

Śniadanie. Przejazd do SIENY, jednego z najpiękniejszych średniowiecznych miast europy. Zwiedzanie amfiteatralnego Piazza del Campo, gdzie odbywają się słynne wyścigi konne Palio, następnie Katedra z rzeźbami m.in. Michała Anioła, spacer po Via di Citta z patrycjuszowskimi wspaniałymi pałacami. Przejazd do SAN GIMIGNANO miasta nazywanego „Manhattanem Średniowiecza” z imponującymi kamiennymi wieżami (do czasów współczesnych zachowało się 14 z 76 wież). Zwiedzanie: Piazza Della Cisterna, Piazza del Duomo, Palazzo dei Popolo, kościół San Lorenzo in Ponte i Sant Agostino. Przejazd przez REGION CHIANTI z winnicami, gajami oliwnymi, malowniczymi miasteczkami na zadrzewionych wzgórzach. Zatrzymamy się w jednej z licznych winnic – degustacja najbardziej znanego włoskiego wina. Przyjazd do hotelu w okolicy Montecatini Terme, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

4 dzień

Śniadanie. Przejazd do miasteczka LUCCA zwiedzanie: Katedra San Martino, Bazylika San Frediano, Piazza Dell Anfiteatro, mury obronne. Przejazd do PIZY – zwiedzanie: „Pola Cudów” z Krzywą Wieżą, Katedrą, Baptysterium i Dzwonnicą. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

5 dzień

Śniadanie, przejazd kolejką miejską do FLORENCJI, zwiedzanie: Palazzo Pitti, Ponte Vecchio, Plac Signorii, Kościół Santa Croce, Katedra NMP Kwietnej, Baptysterium, Kościół San Lorenzo. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

6 dzień

Śniadanie, wykwaterowanie, przejazd do PORTOFINO – spacer po malowniczym ekskluzywnym miasteczku wypoczynkowym. Następnie przejazd do GENUI –zwiedzanie: Katedra San Lorezno, Dom Krzysztofa Kolumba, Ratusz Miejski. Przejazd na nocleg tranzytowy, obiadokolacja, nocleg.

7 dzień

Wczesne śniadanie, wyjazd do Polski. Przejazd przez Włochy, Austrię i Czechy. Przyjazd do Krakowa w godzinach nocnych.

Terminy i ceny:

11.09 – 17.09.2018 – Cena: 1495,00 zł/osoba

23.09 – 29.09.2018 – Cena: 1495,00 zł/osoba

Rezerwuj Drukuj

Kontakt:
12 632 01 50
arion@arion.pl

Cena zawiera:

 • przejazd autokarem klasy lux (WC, video, barek, klimatyzacja), opłaty drogowe i parkingowe,
 • 6 noclegów w hotelach*** (pokoje 2-3 osobowe z łazienkami),
 • 6 śniadań, 6 obiadokolacji,
 • opiekę pilota, przewodnika,
 • ubezpieczenie NNW do 2 000 EUR, KL do 15.000 EUR, bagażu do 200 EUR,
 • podatek VAT, opłata administracyjna na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

Ważne informacje:

 • cena nie zawiera biletów wstępu, taxy hotelowej, komunikacji miejskiej, przewodników lokalnych : ok 50 euro,
  Słuchawek Tour –Guide: 10 euro // napoje do obiadokolacji inne niż woda dodatkowo płatne // dopłata do
  pokoju 1-osobowego: +650,00 zł // – kolejność zwiedzania może ulec zmianie//
 • cena nie zawiera świadczeń nie wymienionych w ofercie.
adminKlimaty Toskanii – 7 dni