Berlin + Poczdam – 4 dni
z „Mostem Szpiegów”

Kliknij zdjęcie, aby powiększyć

Kontakt
Zadzwoń:
12 632 01 50
Napisz do nas:
arion@arion.pl

Informacja: dla osób spoza Krakowa jest możliwość noclegu przed i po wycieczce.
Osoby zainteresowane, prosimy o kontakt: 12/632 01 50.

Program wycieczki

1 dzień
Wyjazdy: KRAKÓW godz. 05:30, KATOWICE godz. 06:30, GLIWICE godz. 06:50, WROCŁAW godz. 09:50, LEGNICA godz. 11:00. Przejazd do BERLINA. Zwiedzanie rozpoczniemy od objazdu autobusem po miejscach związanych z historią miasta, stolicy Królestwa Prus, Cesarstwa, III Rzeszy, NRD  i zjednoczonych Niemiec. Zobaczymy m.in.: lotnisko Tempelhof, gdzie w czasie blokady Berlina Zachodniego lądowały samoloty z zaopatrzeniem, East Side Gallery – część muru berlińskiego pokrytą graffiti, Alexanderplaz – centrum Berlina wschodniego, Katedrę Berlińską, Pałac Berliński – rezydencję pruskich królów i cesarzy, słynną ulicę Unter den Linden, dawne przejście graniczne „C jak Charlie” pomiędzy Berlinem wschodnim i zachodnim, Plac Poczdamski, Bramę Brandenburską, Reichstag, Kolumnę Zwycięstwa i centrum Berlina Zachodniego z Breitscheidplatz oraz Stadion Olimpijski. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja i nocleg.

2 dzień
Śniadanie. Przejazd na Wyspę Muzeów, gdzie znajduje się wyjątkowy zespół pięciu muzeów, w tym Muzeum Pergamońskie. Spacer pod odbudowany Pałac Królewski, Katedrę św. Jadwigi, Bebelplatz – gdzie 1933r palono „nieprawomyślne” książki, gmach Opery, Unter den Linden, Nowy Odwach z kopią rzeźby autorstwa Käthe Kollwitz. Po spacerze wizyta w Muzeum Pergamońskiem oraz w Panoramie stworzonej przez artystę Yadegara Asisi ukazującą starożytne miasto Pergamon. Po zwiedzaniu przejście na Hackesche Markt i czas wolny. Następnie spacer przez Hakesche Höfe – osiem klimatycznych, odrestaurowanych i połączonych ze sobą secesyjnych dziedzińców w kierunku Alexanderplatz. Wjazd na wieżę TV (Berliner Fernsehturm)  – panoramy miasta z wysokości 203 m. Przejście pod fontannę Neptuna przez Nikolaiviertel – odbudowane „stare miasto” w czasach NRD. Obiadokolacja, powrót do hotelu i nocleg.

3 dzień
Śniadanie. Przejazd pod Reichstag, wjazd windą i zwiedzanie z audioprzewodnikiem przeszklonej „Kopuły Reichstagu”. Spacer w okolicach Reichstagu i Bramy Brandemburskiej i przejazd na Potsdamer Platz. Następnie zwiedzanie nowoczesnej zabudowy oraz Sony Center. Czas wolny na kawę lub lody w Arkadach i przejazd do zespołu pałacowo-parkowego w CHARLOTTENBURGU – jest to jeden z najładniejszych zespołów architektonicznych Berlina. Spacer po parku i zwiedzanie części pałacu, w której mieszkał król Fryderyka I.  Powrót do centrum Berlina Zachodniego i dalsze zwiedzanie: Dworzec ZOO, Der Breitscheidplatz z Kościołem Pamięci Cesarza Wilhelma, Europa Center z zegarem upływającego czasu. Na zakończenie odwiedzimy Kurfürstendamm – berlińskie Champs-Élysées i Tauentzienstraße z KaDeWe – największym domem towarowym w Europie kontynentalnej. Obiadokolacja, powrót do hotelu, nocleg.

4 dzień
Śniadanie, wykwaterowanie. Przejazd do POCZDAMU. Zwiedzanie Pałacu Cecilienhof – miejsca obrad konferencji poczdamskiej, przejazd przez Aleksandrowkę – osiedle drewnianych  domów w stylu rosyjskim. Objazd autokarem, a następnie spacer po parku zespołu parkowo-pałacowego Sanssouci, wpisanego na listę  UNESCO i zwiedzanie wnętrz pałacu Sanssouci – letniej rezydencji króla Prus Fryderyka II Wielkiego. Przejazd na Bassinplatz oraz spacer po starym mieście: Stary Rynek z Ratuszem i kościołem św. Mikołaja, Pałac Miejski i dzielnica holenderska. Czas wolny na Branderburger Straße – deptaku handlowym Poczdamu. Wyjazd z Bassinplatz przejazd przez żelazny most Glienicker Brücke, na którym w czasach zimnej wojny wymieniano szpiegów i jazda w kierunku granicy. Planowany przyjazd do miast wyjazdowych: Legnica/Wrocław około godz. 19:00, Gliwice/Katowice/Kraków: około godz. 21:30 – 22:30.

Terminy i ceny:

Cena podstawowa: 1360,00 zł /osoba

Cena senior 60 +: 1280,00 zł /osoba

Dla posiadaczy Vouchera dodatkowo zniżka w kwocie 60 zł!

Cena zawiera:

 • przejazd autokarem klasy lux /DVD, barek, WC, klimatyzacja/
 • opłaty drogowe, parkingowe
 • 3 noclegi w Hotelu**/***, pokoje 2 – os  z łazienkami
 • 3 śniadania – bufet, 3 obiadokolacje: dwa dania + woda
 • opieka pilota – przewodnika
 • ubezpieczenie NNW do 2 000 €, KL do 15 000 € , bagażu do 200 €
 • opłaty administracyjne na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy
 • podatek VAT

Ważne informacje:

 • Dopłata do pokoju 1 – osobowego: + 560,00 zł
 • DOPŁATY: taxa hotelowa: 5 €, bilety wstępu: ok 80 € (Pergamon + Panorama, wieża TV, Charlottenburg, Sanssouci, Cecilienhof), przewodnicy + słuchawki: ok 10 €. RAZEM około 95 €. CENY BILETÓW i OPŁAT MOGĄ ULEC ZMIANIE
 • Cena nie zawiera świadczeń niewymienionych w ofercie, kolejność zwiedzania może ulec zmianie
 • Ze względu na wzrost cen paliw od dnia 3 kwietnia 2022 r. zostaje wprowadzona dopłata paliwowa
Drukuj Rozkład miejsc w autokarze

Wyjazdy z innych miast do uzgodnienia z biurem.

Berlin + Poczdam – 4 dni
z „Mostem Szpiegów”