Portugalia – Lizbona
Porto – 5 dni

Kliknij zdjęcie, aby powiększyć

Program wycieczki:

1 dzień
Godz. 09:30 – zbiórka na lotnisku w Krakowie – Balicach. O godz. 11.45 – wylot do Porto – lot liniami Ryanair. O godz. 14:30 przylot do Portugalii. Przejazd autokarem do BRAGI w kierunku sanktuarium Bom Jesus do Monte. Serce całego założenia stanowi usytuowany na niezwykle malowniczym wzgórzu (Monte Espinho) monumentalny    barokowy kościół Igreja Bom Jesus, do którego prowadzą przeszło 100 metrowe barokowo – rokokowe schody. Zejdziemy nimi ze szczytu wzgórza, natomiast wyjedziemy na nie najstarszą, działającą bez przerwy kolejką w Portugalii (3 euro). Kolacja, zakwaterowanie w hotelu, nocleg.

2 dzień
Śniadanie, wykwaterowanie, wyjazd do PORTO, zwiedzanie: kolorowa starówka (na liście UNESCO), wejdziemy do Katedry, zobaczymy dworzec São Bento znany z 20 tysięcy płytek przedstawiających historię Portugalii, skomponowanych w obrazy i znajdujących się na ścianach stacji, zbliżając się do nabrzeża wstąpimy do  kościoła św. Franciszka (5 euro),  to jedyny gotycki  kościół w mieście, ale na szczególną uwagę zasługuje jego niezwykłe, barokowe wnętrze. Na nabrzeżu Ribeira zaokrętujemy się na statek i w czasie rejsu będziemy podziwiać panoramę miasta z perspektywy rzeki Douro (13 euro). Przejazd do COIMBRY – ośrodka akademickiego położonego nad rzeką Mondego: zobaczymy starówkę, wieżę zegarową Torre, Stary Uniwersytet, Biblioteca Joanina, Stara Katedra, która jest jednym z najbardziej charakterystycznych zabytków architektury romańskiej w Portugalii, do dziś zachowała się w prawie nienaruszonym stanie (3 euro). Przejazd do Fatimy. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja, nocleg.

3 dzień
Śniadanie, wykwaterowanie. FATIMA – jedno z najważniejszych miejsc chrześcijaństwa, wybierzemy się na spacer po Sanktuarium, wejdziemy do muzeum /skarbca  (3 euro), żeby zobaczyć min. kulę , która raniła Jana Pawła II podczas zamachu.  Przejazd do ALJUSTREL, żeby zobaczyć  miejsca związane z życiem Franciszka, Hiacynty i Łucji. Przejazd do miejscowości BATALHA, znanej z klasztoru Santa Maria da Vitoria, który powstał dla upamiętnienia zwycięstwa króla Jana I nad Hiszpanami pod Aljbarrotą. Klasztor uznawany jest za perłę późnego gotyku, szczególnie zachwycające są tzw. Niedokończone Kaplice. Przejazd do NAZARE – wspaniałego kurortu położonego na Klifie nad Oceanem Atlantyckim, gdzie rybacy kultywują lokalne tradycje. Następnie przejazd na przylądek CABO DA ROCA – wysunięty najdalej na zachód punkt Europy, z perspektywy 140 m urwiska obejrzymy panoramę Oceanu Atlantyckiego. Przejazd do hotelu w okolicy Lizbony, kolacja, zakwaterowanie, nocleg.

4 dzień
Śniadanie. Przejazd do centrum LIZBONY – zwiedzanie miasta: dzielnica Belém pełna pomników portugalskiego Złotego Wieku. Zwiedzimy: klasztor Hieronimitów z grobowcem Vasco da Gamy, (lista UNESCO) arcydzieło sztuki manuelińskiej i Wieże Belém (14 euro – łączony bilet). Podczas spaceru po tej nadbrzeżnej dzielnicy Lizbony zobaczymy min. pomnik Odkryć Geograficznych, wzniesiony w pięćsetną rocznicę śmierci Henryka Żeglarza. Następnie udamy się do  centrum miasta: zwiedzimy  Katedrę, kościół św. Antoniego, przejdziemy przez najstarszą dzielnicę miasta Alfamę. Druga cześć dnia to spacer przez Plac Handlowy, głównym deptakiem Lizbony – Rua Augusta do placu Rossio. Wieczorem kolacja, powrót do hotelu, nocleg.

5 dzień
Około godz. 04:00 pobranie suchego prowiantu i wykwaterowanie z hotelu. Transfer na lotnisko w Lizbonie i o godz. 06:45 wylot do Polski – lot liniami Ryanair. O godz. 11:40 przylot do Krakowa – Balic. Zakończenie wycieczki.

Terminy i ceny:

25.03 – 29.03.2019 / Cena:  1690,00 zł / osoba  + koszt biletu lotniczego 

Rezerwuj Drukuj

Kontakt
Zadzwoń:
12 632 01 50
Napisz do nas:
arion@arion.pl

Cena zawiera:

 • Transfery autokarem klasy lux na terenie Portugalii,
 • opłaty drogowe i parkingowe,
 • 4 x noclegi w Hotelach *** pokoje 2 – osobowe z łazienkami
 • 4 x śniadania,
 • 4 x kolacje: dwa dania + woda
 • opiekę pilota
 • ubezpieczenie NNW do 2 000 euro, KL do 15000 euro, bagaż do 200 euro.
 • podatek VAT
 • opłata administracyjna na turystyczny Fundusz Gwarancyjny

Dodatkowo płatne:

 • DOPŁATA do pokoju 1-osobowego: 580,00 zł
 • Cena nie zawiera kosztu biletów lotniczych KRK-PORTO i LIZBONA – KRK oraz opłat bagażowych. Koszt biletu według taryfy linii RYANAIR na dzień zakupu biletu lotniczego + koszty opłat BP ARION.
 • DOPŁATA do biletów wstępu, przewodników lokalnych, rejsu w Porto: ok 65 euro.
 • Cena nie zawiera świadczeń nie wymienionych w ofercie oraz płatnych usług hotelowych/ barek, TV, basen, itp.
Rozkład miejsc w autokarze

Wyjazdy z innych miast do uzgodnienia z biurem.

Rezerwuj
Portugalia – Lizbona
Porto – 5 dni