Sudety – 5 dni
„Skarby Ziemi Kłodzkiej”

Kliknij zdjęcie, aby powiększyć

Program wycieczki

1 Dzień
Wyjazd z KRAKOWA o godz. 06:00. z ul. Ingardena. Przejazd do ZŁOTEGO STOKU, zwiedzania podziemnej trasy turystycznej w dawnej kopalni złota. Kopalnia Złota wraz z jedynym w Polsce podziemnym wodospadem oraz Średniowiecznym Parkiem Techniki stanowi atrakcję unikatową w skali europejskiej. W skład trasy wchodzi zwiedzanie „Sztolni Gertruda” (część muzealna), „Chodnik Śmierci” oraz jedyny w Polsce podziemny wodospad w „Sztolni Czarnej”. Na koniec wyjazd na powierzchnię Podziemnym Pomarańczowym Tramwajem. Zwiedzanie – 1,5 godz. Wstęp (bilet ulgowy – 22 zł.) Następnie przejazd do KŁODZKA. Zwiedzanie Twierdzy Kłodzko wraz z podziemnymi chodnikami kontrminowymi. Krótki spacer po starówce. Ceny biletów: cześć górna i podziemne labirynty : 20,00 zł – bilet ulgowy (czas zwiedzania – ok.2 godz.) Przejazd do Kudowy Zdroju, zakwaterowanie w Pensjonacie „Villa ANTICA” położonym w samym centrum Kudowy, w pobliżu Parku Zdrojowego. Obiadokolacja, nocleg. Wszystkie noclegi mamy w tym samym miejscu.

2 Dzień
Śniadanie. Przejazd do dzielnicy Kudowy – CZERMNEJ, zwiedzanie zabytku sakralnego – Kaplicy Czaszek. Wybudowana w stylu barokowym kaplica stała się unikatowym dziełem kultury religijnej i jedynym tego rodzaju zabytkiem w Polsce. Jest jedną z niewielu tego typu nekropolii na świecie. Wstęp – (bilet ulgowy – 2,50 zł. ). Następnie przejazd do Obszaru ochrony ścisłej – BŁĘDNE SKAŁY położonego na obszarze Parku Narodowego Gór Stołowych. Obejmuje on swoim zasięgiem zespół osobliwych form skalnych. Powstałe bloki skalne tworzą kilkusetmetrową trasę
turystyczną o niepowtarzalnym uroku, którą zwiedzając często dosłownie przeciska się pomiędzy skałami wąskimi szczelinami. Przez Skalny Labirynt pełny głębokich szczelin, korytarzy, grzybów i blokowisk skalnych oraz intrygujących skał wiedzie fascynująca trasa turystyczna. Zwiedzanie – ok. 1 godziny. Wstęp – 5,0 zł. Następnie wyjazd w kierunku Wambierzyc, w trakcie przejazdu czas wolny przy karczmie w Karłowie. Zwiedzanie Bazyliki NMP, Sanktuarium Rodziny Kłodzkiej w WAMBIERZYCACH nazywanego Śląską Jerozolimą. Świątynia góruje nad rynkiem, z którego prowadzi do niej 57 schodów o symbolicznym znaczeniu: 9 (liczba chórów anielskich) + 33 (wiek Chrystusa w chwili ukrzyżowania) + 15 (wiek Marii w chwili poczęcia Chrystusa) Wstęp wolny. Nieopodal Sanktuarium znajduje się największa w Polsce ruchoma szopka, z 2 poł. XIX wieku. To największa i najstarsza ruchoma szopka w Polsce. Jej twórcą był zegarmistrz Longin Wittig, a kontynuatorem – jego syn Hermann. Wstęp – (bilet ulgowy – 6.0 zł.) W godzinach popołudniowych powrót do Kudowy, spacer po uzdrowisku. Obiadokolacja, nocleg.

3 Dzień
Śniadanie. Przejazd do Międzygórza gdzie zobaczymy największy i najwyższy wodospad w Masywie Śnieżnika w Sudetach – Wodospad Wilczki. Wodospad wraz z najbliższym otoczeniem objęte są od 1958 roku ochroną i tworzą rezerwat przyrody „Wodospad Wilczki”. Teren rezerwatu przystosowany jest do zwiedzania. Nad wodospadem znajduje się mostek, a wokół niego wyznaczono ścieżki oraz schodki prowadzące do tarasów widokowych, tak by można było oglądać wodospad i wąwóz z każdej strony. Wstęp wolny do rezerwatu. Czas wolny przy Pizzerii Wilczy Dół. Następnie przejazd do KLETNA i zwiedzanie najdłuższej jaskini w Sudetach – Jaskini Niedźwiedziej. Jaskinia Niedźwiedzia jest najdłuższą i posiadającą największą deniwelację jaskinią Sudetów. Korytarze jaskini okrywają liczne i zróżnicowane formy naciekowe – okazałe stalaktyty, stalagmity, stalagnaty, kaskady, kopuły, misy martwicowe oraz draperie naciekowe. Jaskinia uznawana jest za jedną z najpiękniejszych w Polsce Wstęp –(bilet ulgowy 22 zł.) Wieczorem powrót do Hotelu, obiadokolacja, nocleg.

4 Dzień
Śniadanie. Przejazd do DUSZNIK – ZDROJU, zwiedzanie Muzeum Papiernictwa i spacer po uzdrowisku. Wstęp do muzeum –(bilet ulgowy – 15 zł.) Przejazd do POLANICY ZDROJU i spacer po uzdrowisku. Możliwość skorzystania z pijalni wód mineralnych. W godzinach popołudniowych powrót do Kudowy. Park Zdrojowy i pijalnia wód mineralnych lub skorzystanie z kąpieli w basenach solankowych w Aquaparku „Wodny Świat” (ul. Moniuszki 2 A) – Stroje kąpielowe!!! Obiadokolacja przy muzyce, nocleg.

5 Dzień
Śniadanie, wykwaterowanie. Przejazd w kierunku WROCŁAWIA. Po drodze zwiedzanie Pałacu Marianny Olszańskiej w KAMIEŃCU ZĄBKOWICKIM. Zwiedzanie pałacu – ok. 1 godz. Wstęp –(bilet po 15 zł. dla grup powyżej 30 osób). Przejazd do Wrocławia – zwiedzanie MUZEUM PANORAMY RACŁAWICKIEJ. Panorama Racławicka to przede wszystkim ogromne malowidło, liczące sobie 15 metrów wysokości i 114 metrów szerokości. Dzięki połączeniu ze sobą różnych, szczególnych zabiegów malarskich i technicznych, panorama jest w stanie przenieść w jednej chwili widza do zupełnie innych czasów. Pomysłodawcą Panoramy Racławickiej był malarz Jan Styka ze Lwowa, który współpracował ze znakomitym malarzem batalistą – Wojciechem Kossakiem. Wstęp – (bilet ulgowy -23.0 zł.) Spacer po pięknej starówce wrocławskiej. W godzinach popołudniowych wyjazd w drogę powrotną. Planowany przyjazd do Krakowa ok godz. 19:30.

Terminy i ceny:

29.09 – 03.10.2019 – Cena: 850,00 zł /osoba – Termin potwierdzony!

Rezerwuj Drukuj

Kontakt
Zadzwoń:
12 632 01 50
Napisz do nas:
arion@arion.pl

Cena zawiera:

 • przejazd autokarem klasy lux,
 • opłaty drogowe i parkingowe,
 • 4 noclegi w Hotelu „VILLA ANTICA/ELIZABETH”*** w Kudowie Zdrój, pokoje 2 – 3 osobowe z łazienkami,
 • 4 śniadania – bufet,
 • 4 obiadokolacje: dwa ciepłe dania + deser + napój,
 • opieka pilota – przewodnika,
 • ubezpieczenie NNW do 5000,00 zł,
 • podatek VAT

Ważne informacje:

 • Obowiązkowa opłata uzdrowiskowa płatna w hotelu: 4 zł/osoba/doba
 • Brak pokoi 1 – osobowych.
 • Dodatkowo są płatne wstępy do niektórych obiektów podane w tekście.
 • Cena nie zawiera świadczeń nie wymienionych w ofercie
Rozkład miejsc w autokarze

Wyjazdy z innych miast do uzgodnienia z biurem.

Rezerwuj
Sudety – 5 dni
„Skarby Ziemi Kłodzkiej”