Piękna Wielkopolska
4 dni

Kliknij zdjęcie, aby powiększyć

Kontakt
Zadzwoń:
12 632 01 50
Napisz do nas:
arion@arion.pl

Program wycieczki:

Dzień
Wyjazd z KRAKOWA o godz. 06:30, KATOWIC o godz. 07:30. Przejazd do OSIECZNEJ k/Leszna, (wstęp 10 zł), zwiedzanie Muzeum Młynarstwa. Przejazd do POZNANIA, zwiedzanie: Katedra św. Piotra i Pawła z podziemiami (wstęp 5 zł), Ratusz z koziołkami, domy budników, budynek wartowni, Pałac Mielżyńskich w którym w 1806 r mieli swoją kwaterę żołnierze Napoleona – Józef Wybicki (autor hymnu narodowego) i generał Jan Henryk Dąbrowski. Następnie Fara i Zamek Królewski. Przejazd do Gniezna, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

2  Dzień
Śniadanie. Przejazd do BISKUPINA – zwiedzanie dawnej osady, rezerwatu Archeologicznego w Biskupinie (wstęp 10 zł), przejazd do KRUSZWICY – Mysia Wieża, rejs statkiem po jeziorze Gopło (18 zł).  Przejazd do STRZELNA – zwiedzanie Klasztoru Norbertanek, Kaplica św. Krzyża z relikwiami (8 zł). Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

3  Dzień
Śniadanie. Przejazd do KÓRNIKA, zwiedzanie Muzeum w XIX w Zamku (wstęp 17 zł) – zabytkowej rezydencji historycznych rodów Górków i Działyńskich. Następnie przejazd do ROGALINA, zwiedzanie Pałacu w Rogalinie oraz Rogalińskiego Parku Krajobrazowego (wstęp 35 zł)  – znajduje się tu 860 dębów uznanych za pomniki przyrody, najsłynniejsze z nich to „Lech”, „Czech” i „Rus”. W godzinach popołudniowych przejazd na OSTRÓW LEDNICKI (wstęp 10 zł) – największą z pięciu wysp na jeziorze Lednickim na której mieścił się jeden z najważniejszych grodów państwa Piastów, jest to prawdopodobne miejsce Chrztu Polski. Zwiedzimy również Wielkopolski Park Etnograficzny (wstęp 12 zł). Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

4  Dzień
Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu. Zwiedzanie GNIEZNA – pierwszej stolicy Polski, Katedra Gnieźnieńska z podziemiami, Drzwi Gnieźnieńskie – unikalny zabytek romańskiej sztuki odlewniczej, wykonane ok 1175 roku za czasów panowania Mieszka III,  taras widokowy na wieży, Muzeum Archidiecezji Gnieźnieńskiej (karnet na wstępy 25 zł). Przejazd do GOŁUCHOWA – zwiedzanie Zamku Czartoryskich (wstęp 12 zł) , którego historia liczy ponad 400 lat. Jest to jeden z najpiękniejszych zamków w Polsce a jego architektura nawiązuje do francuskich zamków nad Loarą. W godzinach popołudniowych wyjazd w drogę powrotną, planowany przyjazd do Krakowa ok godz. 21:00-21:30.

Terminy i ceny:

Cena podstawowa: 845,00 zł /osoba

Cena senior 60 +: 795,00 zł /osoba

Zniżka dla seniora 60+ i osób towarzyszących nalicza się automatycznie po pozytywnej weryfikacji wieku przynajmniej jednego z uczestników. Kwota zniżki będzie widoczna w wyliczeniu należności po kliknięciu przycisku: „Zobacz podsumowanie”.

Cena zawiera:

 • przejazd komfortowym autokarem z klimatyzacją
 • opłaty drogowe i parkingowe
 • 3 x noclegi w Hotelu*** w pokojach 2 – osobowych z łazienkami
 • 3 x śniadania – bufet
 • 3 x obiadokolacja (dwa dania + napój)
 • opieka pilota
 • ubezpieczenie NNW do 5000 zł
 • opłata na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
 • opłata na Turystyczny Fundusz Pomocowy
 • podatek VAT

Dodatkowo płatne:

 • Dopłata do pokoju 1 osobowego: + 240,00 zł
 • Dopłata do biletów wstępu, przewodników lokalnych, zestawu słuchawek: + ok. 160-165 zł/osoba, ceny biletów wstępu mogą ulec zmianie
 • Kolejność zwiedzania może ulec zmianie
 • Cena nie zawiera świadczeń nie wymienionych w ofercie
Drukuj Rozkład miejsc w autokarze

Wyjazdy z innych miast do uzgodnienia z biurem.

Piękna Wielkopolska
4 dni