Piękna Wielkopolska
4 dni

Kliknij zdjęcie, aby powiększyć

Program wycieczki:

Dzień
Wyjazd z KRAKOWA o godz. 07:00, Terminal Autobusowy „Podgórze SKA” ul. Powstańców Wielkopolskich / ul. Wielicka. Przejazd do GOŁUCHOWA – zwiedzanie Zamku Czartoryskich (wstęp 12 zł) , którego historia liczy ponad 400 lat. Jest to jeden z najpiękniejszych zamków w Polsce a jego architektura  nawiązuje do francuskich zamków nad Loarą. Przejazd w okolice Gniezna, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

2  Dzień
Śniadanie. Przejazd do ROGALINA, zwiedzanie Pałacu w Rogalinie oraz Rogalińskiego Parku Krajobrazowego (wstęp 35 zł)  – znajduje się tu 860 dębów uznanych za pomniki przyrody, najsłynniejsze z nich to „Lech”, „Czech” i „Rus”. Następnie przejazd do KÓRNIKA, zwiedzanie Muzeum w XIX w Zamku (wstęp 17 zł) – zabytkowej rezydencji historycznych rodów Górków i Działyńskich. W godzinach popołudniowych przejazd na OSTRÓW LEDNICKI (wstęp 10 zł) – największą z pięciu wysp na jeziorze Lednickim na której mieścił się jeden z najważniejszych grodów państwa Piastów, jest to prawdopodobne miejsce Chrztu Polski. Zwiedzimy również Wielkopolski Park Etnograficzny (wstęp 12 zł). Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

3  Dzień
Śniadanie. Zwiedzanie GNIEZNA – pierwszej stolicy Polski, Katedra Gnieźnieńska z podziemiami, Drzwi Gnieźnieńskie – unikalny zabytek romańskiej sztuki odlewniczej, wykonane ok 1175 roku za czasów panowania Mieszka III,  taras widokowy na wieży, Muzeum Archidiecezji Gnieźnieńskiej (karnet na wstępy 25 zł). Następnie przejazd do BISKUPINA  (wstęp 10 zł)  – zwiedzanie dawnej osady, rezerwatu Archeologicznego w Biskupinie. W wolnym czasie dla chętnych możliwość półgodzinnego rejsu statkiem pasażerskim „Diabeł Wenecki”
po jeziorze Biskupińskim (bilet 10 zł). Wieczorem powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

4  Dzień
Śniadanie i wykwaterowanie. Przejazd do POZNANIA, zwiedzanie: Katedra św. Piotra i Pawła z podziemiami (wstęp 5 zł), Ratusz z koziołkami, domy budników, budynek wartowni, Pałac Mielżyńskich w którym w 1806 r mieli swoją kwaterę żołnierze Napoleona – Józef Wybicki (autor hymnu narodowego) i generał Jan Henryk Dąbrowski. Następnie Fara i Zamek Królewski. Czas wolny na obiad (płatny we własnym zakresie). W godzinach popołudniowych wyjazd w drogę powrotną, planowany przyjazd do Krakowa ok godz. 21:00-21:30.

Terminy i ceny:

09.09 – 12.09.2020 r. / Cena: 735,00 zł /osoba

Cena: 695,00 zł /osoba / dla posiadaczy Vouchera Turystycznego BP ARION /

Rezerwuj Drukuj

Kontakt
Zadzwoń:
12 632 01 50
Napisz do nas:
arion@arion.pl

Cena zawiera:

 • przejazd autokarem klasy lux (klimatyzacja, WC, barek, DVD)
 • opłaty drogowe i parkingowe
 • 3 x noclegi w Hotelu w pokojach 2 – osobowych z łazienkami,
 • 3 x śniadania,
 • 3 x obiadokolacja (dwa dania + napój)
 • opieka pilota
 • ubezpieczenie NNW do 5000 zł
 • podatek VAT

Dodatkowo płatne:

 • Dopłata do pokoju 1 osobowego: + 210,00 zł
 • Dopłata do biletów wstępu: + ok 110 zł, przewodników: + 25 zł, zestawu słuchawek: + 20 zł
 • Kolejność zwiedzania może ulec zmianie. Cena nie zawiera świadczeń nie wymienionych w ofercie
 • Przejazd autokarem, zwiedzanie oraz usługi noclegowe i żywieniowe będą świadczone zgodnie
  z przepisami sanitarnymi obowiązującymi w terminie trwania wycieczki
Rozkład miejsc w autokarze

Wyjazdy z innych miast do uzgodnienia z biurem.

Rezerwuj
Piękna Wielkopolska
4 dni