Ogrody Kwiatowe
w Holandii – 6 dni

Program wycieczki

AMSTERDAM – ZAANSE SCHANS – KEUKENHOFF – HAGA – ROTTERDAM – BRUKSELA

1 dzień

Wyjazd z Krakowa o godz. 04:00, przejazd do hotelu w Niemczech. Obiadokolacja, nocleg.

2 dzień

Śniadanie. Przejazd do Skansenu ZAANSE SCHANSS – zwiedzanie jednej z największych atrakcji turystycznych Holandii. Pięknie odrestaurowane wiatraki wykonują tu swoją pracę jak przed wiekami. Wizyta na farmie serowej – prezentacja wyrobu tradycyjnego sera i degustacja. Przejazd przez region cebulowy wśród kwitnących pól do LISSE i zwiedzanie KEUKENHOFF (ok. 14 Euro) – największego wiosennego ogrodu świata, gdzie na obszarze 32 ha zakwita co roku ponad 7 milionów kwiatów cebulowych. Przejazd do Delft i obiadokolacja w restauracji, a następnie przejazd do hotelu, zakwaterowanie i nocleg.

3 dzień

Śniadanie. Przejazd do centrum AMSTERDAMU. Wizyta w szlifierni diamentów – prezentacja pracy szlifierzy i gotowych wyrobów z możliwością zakupów. Następnie zwiedzanie Rijksmuseum ze słynnym obrazem Rembranta Van Rijn „Straż Nocna” (ok. 17,50 EUR). Dla nie zainteresowanych wizytą w muzeum spacer po największym targu ulicznym na Albert Cuypstraat. Następnie zwiedzanie miasta z przejazdami komunikacją miejską. Plac Rembrandta i Plac Mennicy, Targ Kwiatowy, Plac Dam z Pałacem Królewskim, ulice Rokini Dam. Rejs po kanałach Amsterdamu (ok. 12 EUR) i obiadokolacja. Wieczorny spacer ulica Zedijk, Neumarkt i Dzielnica Czerwonych Latarni. Powrót do hotelu, nocleg.

4 dzień

Wczesne śniadanie. Przejazd i zwiedzanie giełdy kwiatowej FLORAHOLLAND gdzie podczas aukcji kilkanaście milionów kwiatów dziennie zmienia właściciela. Przejazd do HAGI – siedziby holenderskiego rządu, parlamentu oraz króla i zwiedzanie: Binnenhof – zespół domów parlamentu, Pałac Królewski, stary Ratusz. Po spacerze przejazd i wizyta w MADURODAM (11 Euro) – Holandii w miniaturze, gdzie w skali 1:25 przedstawione są najbardziej charakterystyczne budynki i miejsca Niderlandów. Przejazd do SCHEVENINGEN nadmorskiego kurortu i dzielnicy Hagi z najszerszymi plażami w Holandii, wydmami i ogromnym molo. Obiadokolacja w restauracji na nadmorskim bulwarze. Następnie przejazd do ROTTERDAMU – najnowocześniejszego holenderskiego miasta i największego w Europie portu przeładunkowego,. Objazd autokarem po głównych ulicach i koło domów sześciennych przy stacji Blaak. Przyjazd pod Euromaszt i wjazd na platformę widokową (9 Euro) skąd roztacza się przepiękna panorama. Przejazd do hotelu, nocleg.

5 dzień

Śniadanie. Przejazd do BRUKSELI – zwiedzanie: Łuk Triumfalny i Park Pięćdziesięciolecia, Rondo Schumana, budynki Parlamentu Europejskiego (z zewnątrz), Grand Place – jeden z najładniejszych rynków Europy otoczony XVII w. cechowymi kamieniczkami, neoklasycystyczny pasaż handlowy: Galeria św. Huberta, Manneken Pis i Jaaneken Pis. Obiadokolacja. Przejazd do hotelu w Niemczech, nocleg.

6 dzień

Śniadanie. Dalsza podróż do Polski. Przyjazd do Krakowa w godzinach nocnych.

Terminy i ceny:

07.05 – 12.05.2018 – Cena: 1795,00 zł /osoba

Rezerwuj Drukuj

Kontakt:
12 632 01 50
arion@arion.pl

Cena zawiera:

 • Przejazd autokarem klasy lux (WC, klimatyzacja, barek, DVD)
 • opłaty drogowe i parkingowe
 • 5 noclegów w hotelach***, pokoje 2 – 3 osobowe z łazienkami,
 • 5 śniadań – bufet , 5 obiadokolacji: dwa dania + napój
 • opiekę pilota,
 • ubezpieczenie KL do 15.000, NNW do 2.000 EUR i bagażu do 200 EUR,
 • podatek VAT, opłata administracyjna na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

Ważne informacje:

 • Dopłata do pokoju 1 –osobowego: + 650,00 zł.
 • DOPŁATA do: taxy hotelowej, biletów wstępu, komunikacji miejskiej, słuchawek Tour Guide: ok. 80-85 euro
  cena nie zawiera świadczeń nie wymienionych w ofercie, pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych,
  kolejność zwiedzania może ulec zmianie.
adminOgrody Kwiatowe
w Holandii – 6 dni