Austria Alpejska – 6 dni

Kliknij zdjęcie, aby powiększyć

Kontakt
Zadzwoń:
12 632 01 50
Napisz do nas:
arion@arion.pl

Program wycieczki:

Informacja: dla osób spoza Krakowa jest możliwość noclegu przed i po wycieczce.
Osoby zainteresowane, prosimy o kontakt: 12/632 01 50.

1 dzień
Wyjazd z KRAKOWA godz. 05:00,  KATOWIC godz. 06:00, GLIWIC godz. 06:20. Przejazd do miejscowości ENNS – najstarszego miasta Austrii. Spacer po mieście i dziedzińcu zamkowym. Przejazd do hotelu k/ Salzburga, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

2 dzień
Śniadanie. Przejazd do miejscowości OBERSALZBERG położonej w Alpach Berchtesgadeńskich. Wjazd jedną z najpiękniejszych tras widokowych w Alpach do ORLEGO GNIAZDA – słynnej kwatery A. Hitlera zbudowanej z okazji 50 urodzin wodza III Rzeszy przez jego partyjnych towarzyszy. Następnie przejazd nad nazywane „Perłą Bawarii” JEZIORO KÖNIGSE – najpiękniejsze i najczystsze jezioro Niemiec, położone u podnóża drugiego pod względem wysokości szczytu Niemiec – Watzman (2711m). Jezioro przypomina skandynawski fiord a rejs po jego wodach należy do jednych z największych atrakcji regionu. Popłyniemy elektryczną łodzią na półwysep Hirschnau na którym znajduje się XII w. kościółek z czerwonymi kopułami dachu, będący symbolem Königsee. Wieczorem powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

3 dzień
Śniadanie. Przejazd brzegiem jeziora Fuchlsee do ST. GILGEN – miasteczka w którym przyszła na świat matka Mozarta. Wyjazd kolejką linową na ZWÖLFERHORN (1520m n.p.m.) – jeden z najpiękniejszych szczytów na Salzburskiej Ziemi pod względem krajobrazów, jakie można podziwiać. Z tarasu widokowego rozpościera się spektakularny widok na szczyty Alp i zatopione wśród nich jeziora. Następnie przejazd brzegiem jeziora Wolfgansee do miasteczka ST. WOLFGANG – w trakcie spaceru zwiedzimy gotycki kościół z przepięknym ołtarzem skrzydłowym Pachera z XV w. i Schwantalera z XVII w. oraz zobaczymy XVI – wieczną fontannę pielgrzymów. Czas wolny w tym niezwykle urokliwym miasteczku. Wieczorem powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

4 dzień
Śniadanie. Przejazd do HALSSTATT – spacer pięknymi uliczkami miasta, zwiedzanie Pfarrkirche z gotyckimi freskami i niezwykle osobliwej Kaplicy Karner z pięknie pomalowanymi czaszkami zmarłych kobiet i mężczyzn. Czas wolny na halsztackiej starówce. Następnie przejazd do najbardziej znanego uzdrowiska w regionie Salzkammergut – BAD ISCHL. Zwiedzanie niezwykle interesującej KAISERVILLI pełnej pamiątek po cesarzu i Sisi,  letniej rezydencji cesarza Franciszka Józefa w której poznał (i zakochał się od pierwszego wejrzenia) piękną Elżbietę – późniejszą cesarzową Austrii. Wieczorem powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

5 dzień
Śniadanie. Przejazd w okolice miejscowości Krimll. Podziwianie jednego z największych wodospadów Europy KRIMMLER WASSERFALE.  Przejazd do miejscowości Fusch am Grossgockner w której rozpoczyna się jedna z najpiękniejszych alpejskich tras widokowych GROSSGLOCKNER HOCHALPENSTRASSE. Wjazd na wysokość 2504 m i spacer w stronę LODOWCA PASTERZE, który jest największym lodowcem w Austrii.  Wieczorem powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

6 dzień
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd w okolice miejscowości St. Johann im Pongau i spacer do jednego z najpiękniejszych, najdłuższych (1500 m) i najwęższych wąwozów Alpejskich – LICHTENSTEINKLAMM. Spacer po wąwozie. W godzinach południowych wyjazd do Polski. Przyjazd do Gliwic/Katowic i Krakowa w godzinach nocnych ok godz. 22:30 – 23:45.

Terminy i ceny:

Cena podstawowa: 2080 zł/osoba

Cena Senior 60 +: 1.920,00 zł/osoba

Zniżka dla seniora 60+ i osób towarzyszących nalicza się automatycznie po pozytywnej weryfikacji wieku przynajmniej jednego z uczestników. Kwota zniżki będzie widoczna w wyliczeniu należności po kliknięciu przycisku: „Zobacz podsumowanie”. 

Dla posiadaczy Vouchera dodatkowo zniżka w kwocie 70 zł!

Cena zawiera:

 • przejazd autokarem klasy lux /DVD, barek, WC, klimatyzacja/
 • opłaty drogowe, parkingowe
 • 5 noclegów w Pensjonacie/Hotelu***, pokoje 2 – os z łazienkami
 • 5 śniadań – bufet
 • 5 obiadokolacji: dwa dania + woda
 • opieka pilota – przewodnika
 • ubezpieczenie NNW do 2 000 €, KL do 15 000 €, bagażu do 200 €
 • podatek VAT, opłaty: Turystyczny Fundusz Gwarancyjny, Turystyczny Fundusz Pomocowy

Dodatkowo płatne:

 • Dopłata do pokoju 1 – osobowego: + 740,00 zł
 • DOPŁATY: taxa hotelowa, bilety wstępu, przewodnicy, słuchawki: Obersalzberg, rejs po jez. Königsee, kolej linowa na Zwölfernhorn, Kaiservilla, Wodospad, Alpenstrasse, Wąwóz: RAZEM około 125 €. CENY OPŁAT  MOGĄ ULEC ZMIANIE
 • Wąwóz LICHTENSTEINKLAMM: dojście z parkingu 400 m + 1,5 godz. spaceru ścieżkami – do pokonania na trasie łącznie ok 100 m wysokości i ok 440 stopni. Trasa o średnim stopniu trudności, zalecane są dobre buty i cieplejsza kurtka

Wyjazdy z innych miast do uzgodnienia z biurem.

Austria Alpejska – 6 dni