Austria, Szwajcaria – 8 dni + pociąg Bernina Express

Kliknij zdjęcie, aby powiększyć

Kontakt
Zadzwoń:
12 632 01 50
Napisz do nas:
arion@arion.pl

Program wycieczki:

Informacja: dla osób spoza Krakowa jest możliwość noclegu przed i po wycieczce.
Osoby zainteresowane, prosimy o kontakt: 12/632 01 50.

1 dzień
Wyjazd z Krakowa o godz. 05:00, Katowic o godz. 06:00, Gliwic o godz. 06:20. Przejazd do CZESKIEGO KRUMLOVA – miasteczka wpisanego na listę UNESCO. Spacer po Starym Mieście z wąskimi brukowanymi uliczkami i kamienicami ozdobionymi freskami i attykami. W godzinach popołudniowych przejazd w okolice Salzburga, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

2 dzień
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do centrum SALZBURGA, zwiedzanie z przewodnikiem: Pałac Mirabell z ogrodami, spacer po Starym Mieście – Katedra św. Ruprechta, kościół św. Piotra, spacer ulicą Getreidegasse – najstarszą i jedną z najpiękniejszych ulic Salzburga, Dom Mozarta, Katakumby św. Piotra, Residentzplatz, pomnik Mozarta. Następnie zobaczymy HELLBRUN – Pałac Biskupi z wodnym ogrodem. Wyjazd w stronę Szwajcarii. Przejazd do hotelu tranzytowego, zakwaterowanie obiadokolacja, nocleg.

3 dzień
Śniadanie w formie lunch-packet, wykwaterowanie. Przejazd do Szwajcarii do miejscowości CHUR: 4-godzinna podróż pociągiem BERNINA EXPRESS trasą wpisaną na listę UNESCO, przez absolutnie zapierające dech w piersiach okolice – wysokie, skaliste szczyty, malownicze przełęcze m.in. Bernina (2253m n.p.m.), czyli najwyżej położona przełęcz w Europie na którą wjeżdża pociąg, lodowce, m.in. gigantyczny MORTERATSCH, Jeziora: Czarne i Białe. W regionie zobaczyć można wiele wiaduktów, w tym najbardziej imponujący, LANDWASSERVIADUKT – długi na 136 metrów i wysoki na 65 metrów, który zachwyca tak jak starożytne, rzymskie akwedukty. Celem naszej podróży jest miasteczko TIRANO we Włoszech. Przejazd autokarem wzdłuż jeziora Como do malowniczego miasteczka COMO w którym swoje rezydencje posiadają znani aktorzy, artyści i ludzie biznesu. Po spacerze przejazd w stronę granicy szwajcarskiej, zakwaterowanie w hotelu we Włoszech, obiadokolacja, nocleg.

4 dzień
Śniadanie. wykwaterowanie. Przejazd do Szwajcarii nad JEZIORO GENEWSKIE.  Zwiedzimy:  malowniczo położony nad samym jeziorem – zamek CHATEAU DE CHILLON – jeden z najliczniej odwiedzanych zamków w Szwajcarii z którego okien zobaczymy alpejskie szczyty odbijające się w lazurowej tafli jeziora> Przejazd do miasteczka VEVEY –  w którym zmarł H. Sienkiewicz oraz zwiedzanie MONTREUX – uważanego za najstarszy kurort w Europie. Pójdziemy w nim na spacer  promenadą, którą chętnie przechadzali się znani tego świata na czele z Cesarzową Elżbietą (Sissi) czy Freddiem Mercury. W trakcie przejazdu drogą widokową do hotelu zobaczymy również miejscowość uzdrowiskową EVIAN, która zyskała sławę dzięki znanej na całym świecie wodzie mineralnej Evian.  Zakwaterowanie w hotelu po francuskiej stronie jeziora Genewskiego,  obiadokolacja, nocleg.

5 dzień
Śniadanie, wykwaterowanie. Przejazd do GENEWY, spacer promenadą nad jeziorem do największej fontanny na świecie Jet d’Eau, bijącej na wysokość aż 140 m, zwiedzanie licznych zabytków starówki genewskiej, m.in. ascetyczna Katedra Św. Piotra, Audytorium Kalwina, Ratusz, w którym podpisano wiele międzynarodowych umów i porozumień, Teatr Narodowy, jeden z największych na świecie pomników – liczący 100 m długości Monument Reformatorów. Następnie przejazd na PLAC NARODÓW – miejsce będące siedzibą światowych organizacji takich jak ONZ, Międzynarodowa Organizacja Czerwonego Krzyża, Światowa Organizacja Handlu i wiele innych, spacer koło Pałacu Narodów, przed którym powiewają kolorowe flagi ponad 190 krajów należących do Organizacji Narodów Zjednoczonych. Przejazd do ZURYCHU –  zwiedzanie największego miasta Szwajcarii, m.in. spacer ulicą Bahnhofstrasse nazywaną „najbogatszą ulicą świata” pod którą znajdują się największe bankowe skarbce, taras widokowy Lindenhof – dawny posterunek rzymski, Kościół św. Piotra z największą tarczą zegarową w Europie, Kościół Fraumünster z witrażami autorstwa Marca Chagalla. Przejazd do hotelu w okolicach Szafuzy, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

6 dzień
Śniadanie, wykwaterowanie. Przejazd do NEUHAUSEN, gdzie znajduje się największy w Europie WODOSPAD RHEIFALL. Panoramę 23 – metrowej kaskady wodospadu zobaczymy z tarasu widokowego Zamku Laufen. Następnie przejedziemy do niezwykle urokliwej miejscowości STEIN AM RHEIN (Stein nad Renem) na spacer zaułkami średniowiecznej starówki uważanej za jedną z najpiękniejszych w całej Szwajcarii. Po zwiedzaniu  Stein pojedziemy do „krainy kwiatów i motyli” czyli na WYSPĘ MAINAU na jeziorze Bodeńskim. Ta piękna kwiatowa wyspa – ogród zachwyca różnorodną roślinnością od ogromnych sekwoi po malownicze kwiaty. Ciepły, wilgotny mikroklimat panujący na wyspie umożliwia uprawę egzotycznych roślin. Szczególnie warto zwiedzić MOTYLARNIĘ z „halą wolnych lotów”, w której kolorowe motyle latają tuż przed nosami zwiedzających. Całość uzupełniają piękne widoki na jezioro Bodeńskie. Czas wolny na wyspie. W godzinach popołudniowych wyjazd w kierunku Austrii. Zakwaterowanie w hotelu tranzytowym w okolicy Innsbrucka, obiadokolacja, nocleg.

7 dzień
Śniadanie i wykwaterowanie. Przejazd do jednego z najpiękniejszych zakątków Austrii – DOLINY WACHAU, wpisanej na listę UNESCO. W miejscowości MELK zwiedzimy Opactwo Benedyktynów założone w 1083r. Następnie przejedziemy doliną wzdłuż rzeki Dunaj do DURNSTEIN, czas wolny i możliwość zakupienia specjalności regionu – likieru brzoskwiniowego a dla chętnych spacer do ruin zamku znanego dzięki historii króla angielskiego Ryszarda Lwie Serce. Przejazd do hotelu w okolicach Wiednia, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

8 dzień
Śniadanie i wykwaterowanie. Przejazd do Czech do południowych Moraw: zwiedzanie Zespołu Parkowo – Pałacowego LEDNICE – VALTICE wpisanego na listę UNESCO, będącego dawną posiadłością rodu Lichtensteinów. W godzinach południowych wyjazd do Polski. Planowany przyjazd do Katowic/Krakowa w godzinach wieczornych około godz. 18:00 – 19:30.

Terminy i ceny:

Cena katalogowa: 3.050,00 zł/os + 380,00 zł/os bilet na pociąg BERNINA EXPRESS

Cena senior 60 +: 2.890,00 zł/os + 380,00 zł/os bilet na pociąg BERNINA EXPRESS

Zniżka dla seniora 60+ i osób towarzyszących nalicza się automatycznie po pozytywnej weryfikacji wieku przynajmniej jednego z uczestników. Kwota zniżki będzie widoczna w wyliczeniu należności po kliknięciu przycisku: „Zobacz podsumowanie”. 

Dla posiadaczy Vouchera dodatkowo zniżka w kwocie 80 zł!

Cena zawiera:

 • przejazd autokarem klasy lux /DVD, barek, WC, klimatyzacja/
 • opłaty drogowe i parkingowe
 • 7 noclegów w Pensjonatach lub Hotelach*** , pokoje 2 – osobowe z łazienkami
 • 7 śniadań
 • 7 obiadokolacji: dwa dania + woda
 • opieka pilota
 • ubezpieczenie NNW do 2 000 EUR, KL do 15 000 EUR, bagażu do 200 EUR
 • opłata na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
 • opłata na Turystyczny Fundusz Pomocowy
 • podatek VAT

Dodatkowo płatne:

 • Dopłata do pokoju 1 – osobowego: + 890,00 zł
 • OBLIGATORYJNE DOPŁATY:
  – taxa hotelowa 9 €, słuchawki Tour-Guide 11 €,
  – bilety wstępu i przewodnicy w Austrii: przewodnik lokalny w Salzburgu ok. 8 €, Pałac Biskupi w Hellbrunn 15 €, Opactwo w Melk ok. 11 €.
  – bilety wstępu i przewodnicy w Szwajcarii:  Zamek Chateau de Chillon ok 15 CHF,  Wyspa Mainau ok 20 CHF, Wodospad Rheinfall: ok 6 CHF
  – bilety wstępu i przewodnicy w Czechach:  Pałac Lednice ok 260 KCZ

RAZEM DOPŁATY:  ok. 54 € , ok 40 CHF, ok 260 KCZ.

Ceny biletów, przewodników i pozostałych opłat mogą ulec zmianie – aktualne ceny zostaną podane na
30 dni przed terminem wyjazdu.

Wyjazdy z innych miast do uzgodnienia z biurem.

Austria, Szwajcaria – 8 dni + pociąg Bernina Express