Austria, Szwajcaria – 8 dni + pociąg Bernina Express

Kliknij zdjęcie, aby powiększyć

Kontakt
Zadzwoń:
12 632 01 50
Napisz do nas:
arion@arion.pl

Informacja: dla osób spoza Krakowa jest możliwość noclegu przed i po wycieczce.
Osoby zainteresowane, prosimy o kontakt: 781 892 523, 12/632 01 50.

Program wycieczki:

1 dzień
Wyjazd z Krakowa o godz. 05:00,  Katowic o godz. 06:00, Gliwic o godz. 06:20.  Przejazd do CZESKIEGO KRUMLOVA – miasteczka wpisanego na listę UNESCO. Spacer po Starym Mieście z wąskimi brukowanymi uliczkami i kamienicami ozdobionymi freskami i attykami. W godzinach popołudniowych przejazd w okolice Salzburga, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

2 dzień
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do centrum SALZBURGA, zwiedzanie z przewodnikiem: Pałac Mirabell z ogrodami, spacer po Starym Mieście – Katedra św. Ruprechta, kościół św. Piotra, spacer ulicą Getreidegasse – najstarszą i jedną z najpiękniejszych ulic Salzburga, Dom Mozarta, Katakumby św. Piotra, Residentzplatz, pomnik Mozarta. Następnie zobaczymy HELLBRUN – Pałac Biskupi z wodnym ogrodem. Wyjazd w stronę Szwajcarii. Przejazd do hotelu tranzytowego, zakwaterowanie obiadokolacja, nocleg.

3 dzień
Wczesne śniadanie (może być w formie lunch-packet), wykwaterowanie. Przejazd do Szwajcarii do miejscowości CHUR: 4-godzinna podróż pociągiem BERNINA EXPRESS trasą wpisaną na listę UNESCO, przez absolutnie zapierające dech w piersiach okolice – wysokie, skaliste szczyty, malownicze przełęcze m.in. Bernina (2253m n.p.m.), czyli najwyżej położona przełęcz w Europie na którą wjeżdża pociąg, lodowce, m.in. gigantyczny MORTERATSCH, Jeziora: Czarne i Białe. W regionie zobaczyć można wiele wiaduktów, w tym najbardziej imponujący, LANDWASSERVIADUKT – długi na 136 metrów i wysoki na 65 metrów, który zachwyca tak jak starożytne, rzymskie akwedukty. Celem naszej podróży jest miasteczko TIRANO we Włoszech. Przejazd autokarem wzdłuż jeziora Como w stronę granicy szwajcarskiej, zakwaterowanie w hotelu we Włoszech, obiadokolacja, nocleg.

4 dzień
Śniadanie. wykwaterowanie. Przejazd do Szwajcarii nad JEZIORO GENEWSKIE.  Zwiedzimy:  malowniczo położony nad samym jeziorem – zamek CHATEAU DE CHILLON – jeden z najliczniej odwiedzanych zamków w Szwajcarii z którego okien zobaczymy alpejskie szczyty odbijające się w lazurowej tafli jeziora. Przejazd do MONTREUX – uważanego za najstarszy kurort w Europie. Pójdziemy w nim na spacer  promenadą, którą chętnie przechadzali się znani tego świata na czele z Cesarzową Elżbietą (Sissi) czy Freddiem Mercury. Przejazd do hotelu po francuskiej stronie jeziora Genewskiego,  obiadokolacja, nocleg.

5 dzień
Śniadanie, wykwaterowanie. Przejazd do GENEWY, spacer promenadą nad jeziorem do największej fontanny na świecie Jet d’Eau, bijącej na wysokość aż 140 m, zwiedzanie licznych zabytków starówki genewskiej, m.in. ascetyczna Katedra Św. Piotra, Audytorium Kalwina, Ratusz, w którym podpisano wiele międzynarodowych umów i porozumień, Teatr Narodowy, jeden z największych na świecie pomników – liczący 100 m długości Monument Reformatorów. Przejazd do ZURYCHU –  zwiedzanie największego miasta Szwajcarii, m.in. spacer ulicą Bahnhofstrasse nazywaną „najbogatszą ulicą świata” pod którą znajdują się największe bankowe skarbce, taras widokowy Lindenhof – dawny posterunek rzymski, Kościół św. Piotra z największą tarczą zegarową w Europie, Kościół Fraumünster z witrażami autorstwa Marca Chagalla. Przejazd do hotelu po stronie niemieckiej, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

6 dzień
Śniadanie, wykwaterowanie. Przejazd w okolice NEUHAUSEN, gdzie znajduje się największy w Europie WODOSPAD RHEIFALL. Panoramę 23 – metrowej kaskady wodospadu zobaczymy z tarasu widokowego. Następnie przejedziemy do niezwykle urokliwej miejscowości STEIN AM RHEIN (Stein nad Renem) na spacer zaułkami średniowiecznej starówki uważanej za jedną z najpiękniejszych w całej Szwajcarii. Po zwiedzaniu  Stein pojedziemy do „krainy kwiatów i motyli” czyli na WYSPĘ MAINAU na jeziorze Bodeńskim. Ta piękna kwiatowa wyspa – ogród zachwyca różnorodną roślinnością od ogromnych sekwoi po malownicze kwiaty. Ciepły, wilgotny mikroklimat panujący na wyspie umożliwia uprawę egzotycznych roślin. Szczególnie warto zwiedzić MOTYLARNIĘ z „halą wolnych lotów”, w której kolorowe motyle latają tuż przed nosami zwiedzających. Całość uzupełniają piękne widoki na jezioro Bodeńskie. Czas wolny na wyspie. W godzinach popołudniowych wyjazd w kierunku Austrii. Zakwaterowanie w hotelu tranzytowym w okolicy Innsbrucka, obiadokolacja, nocleg.

7 dzień
Śniadanie i wykwaterowanie. Przejazd do jednego z najpiękniejszych zakątków Austrii – DOLINY WACHAU, wpisanej na listę UNESCO. W miejscowości MELK zwiedzimy Opactwo Benedyktynów założone w 1083r. Następnie przejedziemy doliną wzdłuż rzeki Dunaj do DURNSTEIN, czas wolny i możliwość zakupienia specjalności regionu – likieru morelowego a dla chętnych spacer do ruin zamku znanego dzięki historii króla angielskiego Ryszarda Lwie Serce. Przejazd do hotelu w okolicach Wiednia, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

8 dzień
Śniadanie i wykwaterowanie. Przejazd do Czech do południowych Moraw: zwiedzanie Zespołu Parkowo – Pałacowego LEDNICE – VALTICE wpisanego na listę UNESCO, będącego dawną posiadłością rodu Lichtensteinów. W godzinach południowych wyjazd do Polski. Planowany przyjazd do Katowic/Krakowa w godzinach wieczornych około godz. 18:00 – 19:30.

Terminy i ceny:

Cena katalogowa od: 4.090,00 zł/os + 470,00 zł/os bilet na pociąg BERNINA EXPRESS

Cena senior 60 + od: 3.930,00 zł/os + 470,00 zł/os bilet na pociąg BERNINA EXPRESS

Cena zawiera:

 • przejazd autokarem klasy lux /DVD, barek, WC, klimatyzacja/
 • opłaty drogowe i parkingowe, opłaty wjazdowe do miast, tunel
 • Bilet na pociąg Bernina Express na trasie Chur – Tirano
 • 7 noclegów w Pensjonatach/Hotelach***, pokoje 2 – osobowe z łazienkami
 • 7 śniadań
 • 7 obiadokolacji: dwa dania + woda
 • opieka pilota
 • ubezpieczenie NNW do 2 000 EUR, KL do 20 000 EUR, bagażu do 200 EUR
 • opłata na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
 • opłata na Turystyczny Fundusz Pomocowy
 • podatek VAT

Dodatkowo płatne:

 • Dopłata do pokoju 1 – osobowego: + 1050,00 zł
 • OBLIGATORYJNE DOPŁATY: taxy hotelowe ok 14 €, grupowe bilety wstępu: Katedra w Salzburgu ok 6 € , Pałac Hellbrunn ok 15 € , ZamekChateau de Chillon ok 16 €, Kościół Fraumünster w Zurichu: ok 11 €, Wodospad Rheinfall ok 5 €, Wyspa Mainau ok 22 €, Opactwo w Melk ok. 16 €, przewodnik Salzburg ok 10 €, Pałac Lednice ok 260 KCZ , słuchawki audio: ok 20 €.  RAZEM ok 135 € + ok 260 KCZ. Ceny biletów, przewodników oraz innych opłat mogą ulec zmianie
 • Cena nie zawiera świadczeń nie wymienionych w ofercie
 • kolejność zwiedzania może ulec zmianie
 • Oferta przygotowana wg cen z  IX/2023. W przypadku wzrostu cen paliwa zastrzegamy wprowadzenie dopłaty paliwowej

Wyjazdy z innych miast do uzgodnienia z biurem.

Austria, Szwajcaria – 8 dni + pociąg Bernina Express