Chorwacja: Istria – 10 dni
Resort Petalon 4*

Kliknij zdjęcie, aby powiększyć

Kontakt
Zadzwoń:
12 632 01 50
Napisz do nas:
arion@arion.pl

Informacja: dla osób spoza Krakowa jest możliwość noclegu przed i po wycieczce.
Osoby zainteresowane, prosimy o kontakt: 781 892 523, 12/632 01 50.

Program wycieczki

PÓŁWYSEP ISTRIA – jeden z najpopularniejszych regionów Chorwacji. Ze względu na swoje położenie, warunki pogodowe, piękne widoki, zabytki i krystalicznie czystą wodę jest szczególnie lubiany  nie tylko przez Polaków.

ZAKWATEROWANIE:   RESORT PETALON****
Komfortowy Resort położony tarasowo na niewielkim wzniesieniu wśród zieleni, przy plaży. Noclegi w nowoczesnych 1-os lub 2–os pokojach z balkonami lub tarasami. Każdy pokój posiada łazienkę z prysznicem lub wanną, WC, suszarkę do włosów, klimatyzację, TV SAT, lodówkę, sejf. Na terenie Resortu znajdują się: odkryty basen z bezpłatnymi leżakami, restauracje, bary. W odległości około 950 m od hotelu znajduje się centrum miejscowości Vrsar w której można odwiedzić liczne sklepy i tawerny.

WYŻYWIENIE:
Kuchnia międzynarodowa. Dwa posiłki dziennie:  śniadanie – bufet, obiadokolacja – bufet z napojami. Pierwszym posiłkiem jest kolacja a ostatnim śniadanie.

PLAŻA:
Publiczna, wyróżniona certyfikatem Błękitna Flaga, kamienisto-żwirkowa, położona bezpośrednio przy Resorcie. Leżaki i parasole na plaży są dodatkowo płatne (według lokalnych stawek).

PROGRAM IMPREZY:

1 dzień
Wyjazd z KRAKOWA o godz. 04:00, KATOWIC o godz. 05:00, GLIWIC o godz. 05:20. Przejazd przez Czechy, Austrię i Słowenię do Chorwacji. W trakcie podróży przerwy na odpoczynek i obiad (płatny we własnym zakresie). Wieczorem przyjazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

2 dzień – 9 dzień
Wypoczynek z wyżywieniem 2 x dziennie połączony z wycieczkami fakultatywnymi:

 1. Wycieczka po półwyspie Istria: POREČ – PULA – ROVINJ, w trakcie całodniowej wycieczki zwiedzimy: POREČ – jedno z najstarszych miast Istrii z najcenniejszym zabytkiem – Bazyliką Eufrazjusza wpisaną na listę UNESCO (wstęp) PULA – miasto położone na siedmiu wzgórzach ze średniowieczną Starówką z Łukiem Sergiusza oraz amfiteatrem z czasów starożytnego Rzymu ROVINJ – nazywany „Chorwacką Częstochową”, zwiedzimy uliczki starego miasta z Łukiem Balbiego i kościół św. Eufemii z XVIII wieku (patronki Rovinja).

                       Dopłata: + 220 zł/osoba (zawiera przejazd autokarem, wstęp do Bazyliki, przewodnika lokalnego

 1. Wycieczka do Włoch: TRIEST – MIRAMARE, w trakcie całodniowej wycieczki zwiedzimy: TRIEST – miasto we Włoszech kojarzone z portem, nazywane jest również miastem eleganckich pałaców. Zobaczymy m.in. jeden z najpiękniejszych placów we Włoszech – Piazza Unita d’Italia otoczony pałacami, katedrę św. Justyna, pozostałości Bazyliki z czasów rzymskich, fontannę Czterech Kontynentów, pomnik Karola VI. ZAMEK MIRAMARE (wstęp) – baśniowa architektura, niezwykłe pokoje pałacowe urządzone w różnych stylach oraz położenie wśród ogrodów nad samym brzegiem Adriatyku powodują, że zamek ten uważany jest za jedną z najpiękniejszych rezydencji we Włoszech. W trakcie zwiedzania zobaczymy nie tylko wnętrza parku ale również ogrody i stawy otaczające ten niezwykły zespół pałacowy.

                       Dopłata: + 220 zł/osoba (zawiera przejazd autokarem, wstęp do Zamku, pilota-przewodnika)

10 dzień
Śniadanie, wykwaterowanie. Wyjazd o godz. 08:00. Przejazd przez Austrię, Słowenię i Czechy do Polski. W trakcie podróży przerwy na odpoczynek i obiad (płatny we własnym zakresie). Planowany powrót do miast wyjazdowych ok. godz. 21:30 – 23:00.

Terminy i ceny:

Cena podstawowa od: 3590,00 zł/os.

Cena senior 60+ od: 3450,00 zł/os.

Cena zawiera:

 • przejazd autokarem klasy lux (WC, klimatyzacja, barek, DVD)
 • opłaty drogowe i parkingowe
 • opieka pilota – rezydenta
 • 9 noclegów w Resorcie PETALON**** w pokojach 1- osobowych lub 2 – osobowych z łazienkami
 • 9 śniadań – bufet
 • 9 obiadokolacji – bufet z napojami: kawa/herbata/woda
 • ubezpieczenie NNW do 2 000 EUR, KL do 20 000 EUR, bagażu do 200 EUR,
 • opłata administracyjna na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny, Turystyczny Fundusz Pomocowy
 • opłata administracyjna na Turystyczny Fundusz Pomocowy
 • podatek VAT

Ważne informacje:

 • DOPŁATA: taxa hotelowa płatna na miejscu: 20 €/osoba/turnus
 • Cena nie zawiera świadczeń nie wymienionych w ofercie
 • Dopłata do pokoju 1-osobowego 1000 zł
 • Oferta przygotowana wg cen z  IX/2023. W przypadku wzrostu cen paliwa zastrzegamy wprowadzenie dopłaty paliwowej
Drukuj Rozkład miejsc w autokarze

Wyjazdy z innych miast do uzgodnienia z biurem.

Chorwacja: Istria – 10 dni
Resort Petalon 4*