Wczasy i zwiedzanie
Czarnogóra – 8 dni

Kliknij zdjęcie, aby powiększyć

Program wycieczki

BUDVA – CETYNIE –  PERAST – BOKA KOTORSKA – KOTOR –  MONASTYR OSTROG
– BAR – DUBROVNIK

1 dzień
Wyjazd z Krakowa o godz. 05:30. Przejazd przez Czechy, Austrię i Słowenię do Chorwacji. Wieczorem przyjazd do hotelu w Chorwacji, obiadokolacja, nocleg.

2 dzień
Śniadanie, przejazd przez Chorwację i Bośnię do Czarnogóry. Przyjazd do BUDVY, zakwaterowanie w hotelu, odpoczynek, obiadokolacja, nocleg.

3 dzień
Śniadanie. Dzień wypoczynkowy, plażowanie. Obiadokolacja, nocleg.

4 dzień
Śniadanie. Zwiedzanie BUDVY, zwanej „małym Dubrownikiem” w czasie którego zobaczymy katedrę Św. Jana, pozostałości starożytnych budowli, średniowiecznych kaplic. Następnie przejazd do dawnej stolicy Czarnogóry – CETYNIE, zwiedzanie m.in. Pałac króla Mikołaja, Klasztor Cetyński, w którym znajdują się dwie największe relikwie chrześcijańskie: Ręka Jana Chrzciciela, Relikwie Krzyża Świętego i fragment włosów Jezusa Chrystusa. Przejazd do PARKU NARODOWEGO LOVĆEN – wejście na Jezerski Vrh (1665 m n.p.m), gdzie znajduje się mauzoleum największego czarnogórskiego poety Piotra II Petrovica Njegoša. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

5 dzień
Śniadanie. Przejazd do malowniczego miasteczka PERAST na zwiedzanie jedynego „fiordu” na południu Europy, jakim jest BOKA KOTORSKA. Rejs statkiem, w trakcie rejsu zwiedzanie: wyspa GOSPA OD ŠKRPJELA gdzie znajduje się barokowy kościół katolicki pod wezwaniem Matki Boskiej na Skale, HERCEGNOVI: Twierdza Kanli Kula, cerkiew Św. Michała Archanioła, Stare Miasto, kamienne domy, wąskie uliczki, KOTORU: cerkiew św. Łukasza, cerkiew Matki Boskiej od Zdrowia, katedra romańska Św. Tryfona, kościół Św. Michała, wieża zegarowa, liczne pałace i domy mieszczańskie, zachowane mury obronne otaczające Stare Miasto. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

6 dzień
Śniadanie. Przejazd do słynnego MONASTYRU OSTROG wbudowanego w skałę. Następnie przejazd przez stolicę Czarnogóry – Podgoricę i przez Jezioro Szkoderskie do miasta BAR liczącego ponad 2500 lat. W 1098 roku Bar stał się siedzibą najstarszej Archidiecezji w Czarnogórze. W tym też okresie zbudowano twierdzę, której ruiny zachowały się do dziś. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

7 dzień
Śniadanie. Wykwaterowanie, przejazd do Chorwacji do DUBROVNIKA – zwiedzanie m.in. Stare Miasto, Katedra, Pałac Rektorów, Mury, przejazd na nocleg w Chorwacji, obiadokolacja, nocleg.

8 dzień
Śniadanie. Wyjazd do Polski. Przyjazd do kraju w godzinach nocnych /23:00-24:00/

Terminy i ceny:

24.09 – 01.10.2018 r. / Cena: 1495,00 zł/osoba

Rezerwuj Drukuj

Kontakt
Zadzwoń:
12 632 01 50
Napisz do nas:
arion@arion.pl

Cena zawiera:

 • przejazd autokarem klasy lux (klimatyzacja, WC, DVD, barek),
 • opłaty drogowe i parkingowe,
 • 2 noclegi w Chorwacji, 5 noclegów w Czarnogórze w hotelach*** pokoje 2-3 osobowe z łazienkami,
 • 7 śniadań, 7 obiadokolacji z napojami,
 • opiekę pilota – przewodnika,
 • ubezpieczenie NNW do 2 000 €, KL do 15 000 €, bagażu do 200 €,
 • taxa hotelowa, opłata administracyjna na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny,
 • podatek VAT.

Ważne informacje:

 • Cena nie zawiera: biletów wstępu, statku, przewodników lokalnych: ok. 60 euro,
  Słuchawek Tour – Guide: 10 euro, Dopłata do pokoju 1-osobowego +590 zł,
 • Cena nie zawiera świadczeń nie wymienionych w ofercie.
Rozkład miejsc w autokarze

Wyjazdy z innych miast do uzgodnienia z biurem.

Rezerwuj
Wczasy i zwiedzanie
Czarnogóra – 8 dni