Wyjątkowa Grecja – 8 dni

Kliknij zdjęcie, aby powiększyć

Program wycieczki

1 dzień
Wyjazd z Krakowa o godz. 04:00. Przejazd przez Słowację i Węgry do Serbii. Wieczorem przyjazd do hotelu w Jagodinie, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

2 dzień
Śniadanie, dalsza podróż przez Serbię i Macedonię do Grecji. Wieczorem przyjazd do Olimpic Beach na Riwierze Olimpijskiej, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, odpoczynek, nocleg.

3 dzień
Śniadanie. Przejazd do doliny TEMBI gdzie zobaczymy Sanktuarium św. Paraskewii, przejazd do METEORA – zespołu klasztorów bizantyjskich zbudowanych na niedostępnych szczytach skalnych. Z sześciu czynnych klasztorów zwiedza się dwa największe, z których pierwsze powstały w XI wieku. Zobaczyć tam można wspaniałe rękopisy, ikony, freski. W drodze powrotnej zatrzymamy się w wytwórni ikon, gdzie będzie można zakupić pamiątki. W godzinach wieczornych powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

4 dzień
Śniadanie. Dzień wypoczynkowy. Obiadokolacja, nocleg.

5 dzień
Wczesne śniadanie. Wyjazd do stolicy Grecji – ATEN. Zwiedzanie: Plac Konstytucji z budynkiem Parlamentu, Grób Nieznanego Żołnierza, Plaka – Monastiraki – stara zabudowa Aten z tawernami, sklepikami, ruiny Biblioteki i Łuku Hadriana, Akropol, Odeon Heroda Attyka, Świątynia Ateny z panoramą na miasto. Objazd miasta autokarem: Świątynia Zeusa, Kalimarmaro – stadion z 330 rpne. Wyjazd w drogę powrotną do Olimpic Beach. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

6 dzień
Śniadanie. Przejazd do WERGINY – podążając śladami Aleksandra Wielkiego zobaczymy odkryty w XX wieku grobowiec Filipa II – ojca Aleksandra Wielkiego. Bezcenne przedmioty wydobyte z grobowców rzucą światło na obyczaje i obrzędy w czasach antycznych. Następnie przejedziemy do drugiego co do wielkości miasta Grecji – SALONIK. Zwiedzanie: średniowieczne mury obronne, Łuk Triumfalny cesarza Galeriusza, Forum Romanum, Bazylika św. Demetriusza (Dymitra) – patrona Salonik oraz nadmorski Bulwar z Białą Wieżą – symbolem miasta. Czas wolny na znanym orientalnym bazarze KAPANI. Wieczorem powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

7 dzień
Wczesne śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu i wyjazd. W godzinach przedpołudniowych przyjazd do SKOPJE – stolicy Macedonii. Zwiedzanie miasta podzielonego na dwie części: nowoczesną i muzułmańską. Zobaczymy średniowieczny most na rzece Vardar, Meczet Mustafa Paszy, Meczet Aldża Dżamija, Cerkiew świętego Zbawiciela, pozostałości Starożytnego miasta Skupi. W godzinach popołudniowych wyjazd do Serbii do Jagodiny. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

8 dzień
Śniadanie, wyjazd do Polski. Przejazd przez Węgry i Słowację. Przyjazd do Krakowa w godzinach nocnych.

Rezerwuj Drukuj

Kontakt
Zadzwoń:
12 632 01 50
Napisz do nas:
arion@arion.pl

Terminy i ceny:

09.09 – 16.09.2018 – Cena: 1765,00 zł/os.

Cena zawiera:

 • przejazd autokarem klasy lux (WC, DVD, barek, klimatyzacja),
 • opłaty drogowe na trasie przejazdu,
 • 2 noclegi w Serbii w hotelach***: pokoje 2, 3 – osobowe z łazienkami,
 • 5 noclegów w Grecji w Olimpic Beach w hotelu*** pokoje 2, 3 – osobowe z łazienkami,
 • 7 śniadań w formie bufetu, 7 obiadokolacji serwowanych z wodą i winem,
 • opiekę pilota,
 • ubezpieczenie NNW do 2 000 EUR, KL do 15.000 EUR oraz bagażu do 200 EUR,
 • podatek VAT,
 • opłata administracyjna na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

Ważne informacje:

 • Cena nie zawiera biletów wstępu: Meteora, Vergina, Ateny, przewodnicy lokalni: ok. 30 – 35 euro,
 • dopłata do pokoju 1 – osobowego: + 650,00 zł,
 • kolejność zwiedzania może ulec zmianie,
 • cena nie zawiera taxy turystycznej oraz świadczeń nie wymienionych w ofercie.
Rozkład miejsc w autokarze

Wyjazdy z innych miast do uzgodnienia z biurem.

Rezerwuj
Wyjątkowa Grecja – 8 dni