Klimaty Toskanii – 7 dni

Kliknij zdjęcie, aby powiększyć

Program wycieczki

1 dzień
Wyjazd z Krakowa godz. 04:00, Katowic godz. 05:00. Dla osób spoza Krakowa możliwe dodatkowe noclegi przed i po wycieczce: + 65 zł/os/nocleg w pokoju 2-os, wyjazd na wycieczkę z hotelu Przejazd przez Czechy, Austrię do Włoch. Wieczorem zakwaterowanie w hotelu, odpoczynek, obiadokolacja, nocleg.

2 dzień
Śniadanie. Przejazd do AREZZO, zwiedzanie: Kościół San Francesco z cyklem fresków „Prawdziwa historia Krzyża Świętego” autorstwa Pierro Della Francesco, Piazza Grande z kościołem Pieve, Palazzo delle Logge, Katedra. Przejazd do CORTONY – miasta o niezwykłej historii sięgającej czasów Etrusków. Spacer malowniczymi średniowiecznymi uliczkami, Piazza della Republica, Katedra. Przejazd do hotelu w okolicy Chianciano Terme, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg

3 dzień
Śniadanie. Przejazd do SIENY, jednego z najpiękniejszych średniowiecznych miast Europy. Zwiedzanie  amfiteatralnego Piazza del Campo, gdzie odbywają się słynne wyścigi konne Palio, następnie Katedra z rzeźbami m.in. Michała Anioła, spacer po Via di Citta z patrycjuszowskimi wspaniałymi pałacami. Przejazd do SAN GIMIGNANO miasta nazywanego „Manhattanem Średniowiecza” z imponującymi kamiennymi wieżami (do czasów współczesnych zachowało się 14 z 76 wież). Zwiedzanie: Piazza Della Cisterna, Piazza del Duomo, Palazzo dei Popolo, kościół San Lorenzo in Ponte i Sant Agostino. Przejazd przez REGION CHIANTI  z winnicami, gajami oliwnymi, malowniczymi miasteczkami na zadrzewionych wzgórzach. Zatrzymamy się w jednej z licznych winnic – możliwość degustacji wina. Przyjazd do hotelu w okolicy Montecatini Terme, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

4 dzień
Śniadanie. Przejazd do PIZY – zwiedzanie: „Pola Cudów” z Krzywą Wieżą, Katedrą, Baptysterium i Dzwonnicą. Przejazd pociągiem do jednego z najbardziej urokliwych miejsc we Włoszech – Parku Narodowego CINQUE TERRE (Pięć ziem) położonego nad morzem Liguryjskim. Zwiedzimy malownicze starówki miasteczek pnących się po skałach, wąskie brukowane uliczki, czarujące kamieniczki. Powrót do hotelu pociągiem i autokarem. Obiadokolacja, nocleg.

5 dzień
Śniadanie, przejazd pociągiem do FLORENCJI, zwiedzanie: Palazzo Pitti, Ponte Vecchio (Most Złotników) najstarszy z mostów Florencji na rzece Arno, Plac Signorii, Kościół Santa Croce, Katedra, Baptysterium, Kościół San Lorenzo. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

6 dzień
Śniadanie, wykwaterowanie, przejazd do PORTOFINO – spacer po malowniczym ekskluzywnym miasteczku wypoczynkowym. Następnie przejazd do GENUI –zwiedzanie: Katedra San Lorezno, Dom Krzysztofa Kolumba, Ratusz Miejski. Przejazd na nocleg tranzytowy na terenie Włoch, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

7 dzień
Wczesne śniadanie, wyjazd do Polski. Przejazd przez Włochy, Austrię i Czechy. Planowany przyjazd do Krakowa w godzinach nocnych, ok godz. 22:00-23:00.

Terminy i ceny:

14.09 – 20.09.2020 r. / Cena: 1740,00 zł/osoba

Rezerwuj Drukuj

Kontakt
Zadzwoń:
12 632 01 50
Napisz do nas:
arion@arion.pl

Cena zawiera:

 • przejazd autokarem klasy lux  (WC, klimatyzacja, barek, DVD),
 • opłaty drogowe i parkingowe,
 • 6 noclegów w hotelach*** , pokoje 2 – osobowe z łazienkami,
 • 6 śniadań – bufet,
 • 6 obiadokolacji: dwa dania + napój,
 • degustacja wina w winnicy,
 • opiekę pilota,
 • ubezpieczenie NNW do 2 000 EUR, KL do 20.000 EUR, bagażu do 200 EUR,
 • podatek VAT,
 • opłata administracyjna na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

Ważne informacje:

 • Dopłata do pokoju 1-osobowego:  + 680,00 zł,
 • DOPŁATY: taxy hotelowe, bilety wstępu, degustacja wina, pociąg do Cinque Terre, pociąg do Florencji, komunikacja miejska w Portofino, przewodnicy lokalni, słuchawki Tour-Guide:  ok 90-100 €,
 • Cena nie zawiera świadczeń nie wymienionych w ofercie,
 • Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych,
 • Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

Wyjazdy z innych miast do uzgodnienia z biurem.

Klimaty Toskanii – 7 dni