Macedonia, Grecja, Włochy
autokar + prom – 11 dni

Kliknij zdjęcie, aby powiększyć

Program wycieczki:

1 dzień
Wyjazd z Krakowa godz. 04:00, Katowic godz. 05:00. Dla osób spoza Krakowa możliwe dodatkowe noclegi przed i po wycieczce: + 65 zł/os/nocleg w pokoju 2-os, wyjazd na wycieczkę z hotelu, przejazd przez Słowację i Węgry do Serbii. Wieczorem zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

2 dzień
Śniadanie. Wykwaterowanie i przejazd do Macedonii Północnej do KANIONU MATKI, zwiedzanie – przejście ścieżką widokową nad kanionem. Przejazd do OCHRYDY – miasta położonego nad jeziorem Ochrydzkim. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

3 dzień
Śniadanie. Wykwaterowanie i przejazd do Grecji do VERGINY – podążając śladami Aleksandra Wielkiego zobaczymy odkryty w XX wieku grobowiec jego ojca – Filipa II. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

4 dzień
Śniadanie. Przed południem wypoczynek. Po południu przejedziemy do drugiego po Atenach miasta Grecji – SALONIK gdzie zobaczymy m.in. średniowieczne mury obronne, Łuk Triumfalny cesarza Galeriusza, Forum Romanum, Bazylika św. Demetriusza (Dymitra) – patrona Salonik oraz nadmorski Bulwar z Białą Wieżą – symbolem miasta. Wieczorem powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

5 dzień
Śniadanie. Wykwaterowanie i przejazd do METEORÓW – zespołu klasztorów bizantyjskich zbudowanych szczytach skalnych. Z sześciu czynnych klasztorów zwiedza się dwa największe, z których pierwsze powstały w XI wieku. Po zwiedzaniu wstąpimy do wytwórni ikon gdzie będzie można zakupić pamiątki. Przejazd do hotelu w okolicy Delf, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

6 dzień
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do  DELF – zobaczymy ruiny świątyni Apollina, teatru greckiego oraz zwiedzimy  Muzeum Archeologiczne. Czas wolny. Następnie przejedziemy na Półwysep Peloponez w okolice miejscowości Loutraki, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, odpoczynek. Wieczorem pojedziemy na WIECZÓR GRECKI
z kolacją, winem, muzyką i dobrą zabawą. Powrót do hotelu około północy. Nocleg.

7 dzień
Śniadanie. Zwiedzanie stolicy Grecji – ATEN, zobaczymy m.in.: Plac Konstytucji z budynkiem Parlamentu, Grób Nieznanego Żołnierza, Plaka – Monastiraki – stara zabudowa Aten z tawernami, sklepikami, ruiny Biblioteki i Łuku Hadriana, Akropol, Odeon Heroda Attyka,  Świątynia Ateny z panoramą na miasto, Muzeum Akropolu. Objazd miasta autokarem: Świątynia Zeusa, Kalimarmaro – stadion z 330 r.p.n.e. Czas wolny. Wieczorem powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

8 dzień
Śniadanie. Wykwaterowanie i przejazd KORYNTU gdzie zobaczymy Kanał Koryncki łączący Morze Egejskie z Morzem Jońskim, następnie przejedziemy do NAFPLIO – urokliwego małego miasteczka, dawnej stolicy Grecji po odzyskaniu niepodległości. Nasz pobyt w Grecji zakończymy degustacją wina w słynnej winnicy Achaia Clauss w Patras. Obiadokolacja w restauracji, przejazd do portu i check-in na prom do Włoch. Nocleg na promie.

9 dzień
Śniadanie, dalsza podróż promem, odpoczynek na morzu. Wieczorem obiadokolacja i nocleg na promie.

10 dzień
Wczesne śniadanie. Wpłynięcie do portu w Wenecji (w trakcie wpływania można podziwiać panoramę miasta z pokładu). Zwiedzanie WENECJI – miasta położonego na 118 wyspach. Zobaczymy, m.in.: najsłynniejszy most Wenecji – Ponte dei Sospiri /Most Westchnień/, Dzwonnicę (Campanilla), Plac Św. Marka, Bazylika św. Marka, Pałac Dożów, Most Rialto. Czas wolny. W godzinach popołudniowych przejazd do hotelu tranzytowego we Włoszech, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

11 dzień
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd przez Austrię i Czechy do Polski. Przyjazd do Krakowa ok godz. 22:00 – 23:00.

Terminy i ceny:

24.09 – 04.10.2020 / Cena:  2.680,00 zł/osoba

Rezerwuj Drukuj

Kontakt
Zadzwoń:
12 632 01 50
Napisz do nas:
arion@arion.pl

Cena zawiera:

 • przejazd autokarem klasy lux (WC, DVD, barek, klimatyzacja)
 • opłaty drogowe, parkingowe i promowe na trasie przejazdu
 • rejs promem: Patras – Wenecja – kabiny 4 – osobowe wewnętrzne z łazienkami
 • 8 noclegów w hotelach*** pokoje 2, 3 – osobowe z łazienkami
 • 2 noclegi na promie – kabiny 4 – osobowe wewnętrzne z łazienkami (lub 1-2 osobowe za dopłatą)
 • 10 śniadań – bufet
 • 10 obiadokolacji: dwa dnia + woda
 • Degustacja wina w winiarni Achaia Clauss
 • opieka pilota
 • ubezpieczenie NNW do 2 000 EUR, KL do 15.000 EUR oraz bagażu do 200 EUR
 • podatek VAT
 • opłata administracyjna na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

Dodatkowo płatne:

 • Dopłata do pokoju 1-osobowego: + 760 zł
 • Dopłata do kabiny 2-osobowej: + 260 zł, dopłata do kabiny 1-osobowej: 560 zł
 • DOPŁATA do taxy hotelowej, biletów wstępu, Wieczoru Greckiego, przewodników lokalnych, słuchawek Tour-Guide: + 135-140 €

Wyjazdy z innych miast do uzgodnienia z biurem.

Macedonia, Grecja, Włochy
autokar + prom – 11 dni