Mniej znane oblicza
Czech i Pragi – 4 dni

Kliknij zdjęcie, aby powiększyć

Kontakt
Zadzwoń:
12 632 01 50
Napisz do nas:
arion@arion.pl

Informacja: dla osób spoza Krakowa jest możliwość noclegu przed i po wycieczce.
Osoby zainteresowane, prosimy o kontakt: 12/632 01 50.

Program wycieczki

1 Dzień
Wyjazdy: KRAKÓW godz. 07:00, KATOWICE godz. 08:15, GLIWICE godz. 08:40. Przejazd do Czech do miejscowości KUKS – zwiedzanie monumentalnego, barokowego założenia szpitala z cenną, zachowaną w całości w oryginale apteką. Budynek otacza szpaler barokowych rzeźb „czeskiego Michała Anioła”, a na jednym z dziedzińców znajduje się pełen aromatów pokaźny ogród ziołowy. Wnętrze budynku to nie tylko unikatowa apteka, ale galerie rzeźb i sztuki baroku. Nie brakuje również sklepiku z aromatycznymi pamiątkami. Dalsza podróż przez Czechy. Przyjazd do hotelu w Pradze, obiadokolacja, nocleg.

2  Dzień
Śniadanie. Zwiedzanie PRAGI rozpoczniemy od zabytkowego budynku Dworca Głównego projektu F.Fanty, przykładu kunsztownej architektury z początku XX w. Na dworcu znajdują się pomniki Brytyjczyka N. Wintona oraz niesamowicie wyrazisty w przesłaniu pomnik uratowanych przez niego dzieci. Zwiedzimy również zabytkowy gmach praskiej Poczty, pospacerujemy wąskimi uliczkami Nowego Miasta, by dać się wciągnąć w praskie pasaże: Pasaż Lucerna z rzeźbą św. Vaclawa i przekornego artysty Davida Czernego, najstarszym kinem i licznymi kawiarniami, Pasażem Tesli z obowiązkową kawiarnią z kultowymi praskimi kanapeczkami! Przejdziemy przez dawne franciszkańskie ogrody, zajrzymy do kościoła Matki Boskiej Śnieżnej z najwyższym barokowym ołtarzem w Pradze oraz przejdziemy zobaczyć ruchomą głowę F. Kafki. Dalej wąskimi i krętymi uliczkami pełnymi zabytkowych kamienic obok najstarszego teatru w Czechach i Uniwersytetu Karola przejdziemy na Rynek Starego Miasta. Czas wolny. Następnie przez Józefov – żydowską dzielnicę Pragi, której XIX i XX w. kamienice zapierają dech w piersiach, przejdziemy na wybrzeże. Rejs statkiem po Wełtawie. Wieczorem powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

3  Dzień
Śniadanie. Przejazd na HRADCZANY i zwiedzanie najważniejszej dla Czechów, barokowej biblioteki klasztoru Strahovskiego — piękne miejsce z najważniejszymi dla narodu czeskiego woluminami. Wstąpimy również na słynną Złotą Uliczkę. Następnie przejdziemy wzdłuż murów obronnych Pragi na Petrzin jedno z praskich wzgórz z niesamowitym widokiem na miasto, szczególnie kiedy wjedzie się na praską wieżę Eifla. Ze wzgórza zejdziemy pieszo lub zjedziemy kolejką wąskotorową na Małą Stranę. Zobaczymy pomnik upamiętniający ofiary stalinizmu. Zajrzymy też do czeskiego „Jezulatka”, czyli praskiego Dzieciątka Jezus, którego figura ubierana w ozdobne sukienki ma moc spełniania próśb. Krążąc po Malej Stranie zajrzymy na wyspę Kampa i obejrzymy słynny mural z Johnem Lennonem. Przejdziemy przez XV w. Most Karola – najbardziej znany most na świecie. Wieczorem  powrót do hotelu, obiadokolacja. Nocleg.

4  Dzień
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do miejscowości ZDZIAR NAD SAZAVĄ, gdzie zwiedzimy Sanktuarium św. Jana Nepomucena (lista UNESCO) oraz niezwykłe multimedialne muzeum, w którym poznamy 800-letnią historię zamku. Dalsza podróż do Polski. Planowany przyjazd do Krakowa ok godz. 20:00 – 20:30.

Terminy i ceny:

Cena podstawowa: 1390,00 zł /osoba

Cena senior 60 +: 1290,00 zł /osoba

Dla posiadaczy Vouchera dodatkowo zniżka w kwocie 60 zł!

Cena zawiera:

 • przejazd autokarem klasy lux (WC, klimatyzacja, barek, DVD)
 • opłaty drogowe i parkingowe
 • 3 noclegi w hotelu****  w Pradze, pokoje  2 – osobowe z łazienkami,
 • 3 śniadania – bufet
 • 3 obiadokolacje – bufet z wodą
 • opieka pilota
 • ubezpieczenie KL do 15.000 €, NNW do 2.000 € i bagażu do 200 €
 • opłaty administracyjne: Turystyczny Fundusz Pomocowy i Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
 • podatek VAT

Ważne informacje:

 • Dopłata do pokoju 1 – osobowego: + 330,00 zł.
 • DOPŁATY: taxa hotelowa, przewodnik lokalny, rejs statkiem, słuchawki: + 25 Euro, bilety wstępu: 600- 700 KCZ
 • Ceny wstępów i pozostałych opłat mogą ulec zmianie, aktualne ceny podamy na 7 dni przed wyjazdem
 • Cena nie zawiera świadczeń niewymienionych w ofercie
 • Kolejność zwiedzania może ulec zmianie
Drukuj Rozkład miejsc w autokarze

Wyjazdy z innych miast do uzgodnienia z biurem.

Mniej znane oblicza
Czech i Pragi – 4 dni