Bernina Express
Pociągiem przez Alpy
– 5 dni

Kliknij zdjęcie, aby powiększyć

Program wycieczki

1 dzień

Wyjazd z Krakowa o godz. 06:00. Przejazd do CZESKIEGO KRUMLOVA – miasteczka wpisanego na listę UNESCO. Spacer po Starym Mieście z wąskimi brukowanymi uliczkami i kamienicami ozdobionymi freskami i attykami. W godzinach popołudniowych przejazd do Austrii w okolice Salzburga, obiadokolacja, nocleg.

2 dzień

Śniadanie. Wykwaterowanie. Przyjazd do centrum SALZBURGA, zwiedzanie z przewodnikiem: Pałac Mirabell z ogrodami, spacer po Starym Mieście – Katedra św. Ruprechta, kościół św. Piotra, spacer ulicą Getreidegasse – najstarszą i jedną z najpiękniejszych ulic Salzburga, Dom Mozarta, Katakumby św. Piotra, Residentzplatz, pomnik Mozarta, Twierdza Hohesalzburg na Górze Mnicha. Przejazd do HELLBRUN – pałacu biskupiego z wodnym ogrodem. Przejazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

3 dzień

Wczesne śniadanie. wykwaterowanie. Przejazd do miejscowości Chur: 4-godzinna podróż pociągiem BERNINA EXPRESS trasą wpisaną na listę UNESCO, przez absolutnie zapierające dech w piersiach okolice – wysokie, skaliste szczyty, malownicze przełęcze m.in. Bernina 2253m n.p.m.), (czyli najwyżej położona przełęcz w Europie, na którą wjeżdża pociąg, lodowce, m.in. gigantyczny MORTERATSCH, Jeziora: Czarne i Białe. W regionie zobaczyć można również wiele wiaduktów, m.in. najbardziej imponujący, czyli LANDWASSERVIADUKT – długi na 136 metrów i wysoki na 65 metrów most, który zachwyca tak jak starożytne, rzymskie akwedukty. Celem naszej podróży jest miasteczko TIRANO we Włoszech. Przejazd autokarem do miasteczka SIRMIONE położonego nad jeziorem Garda. Zwiedzanie i spacer przy zachodzie słońca.. Przejazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

4 dzień

Śniadanie. wykwaterowanie. Przejazd do WERONY – zwiedzanie: główny plac miasta Piazza Bra ze słynnym rzymskim amfiteatrem, XIV-wieczny zamek Castelvechio, Arco dei Gavi – rzymski łuk triumfalny, Brama Borsarich, Piazza dei Signori z pomnikiem Dantego, najwyższa w Weronie wieża Torre dei Lamberti, Piazza delle Ebre, Katedra, na zakończenie zwiedzania zobaczymy dziedziniec Domu Julii z najsłynniejszym balkonem świata. Przejazd przez Alpy do hotelu w Austrii, obiadokolacja, nocleg.

5 dzień

Śniadanie, przejazd do miasteczka ZELL AM SEE położonego u podnóża Alp. Symbolem miasta jest zbudowany w stylu bawarskim Zamek Rosenberg, Kościół św. Hipolita i Wieża Miejska. Rejs statkiem po jeziorze Zeller See. W godzinach południowych wyjazd do Polski. Przyjazd do Krakowa w godzinach nocnych.

Rezerwuj Drukuj

Kontakt:
12 632 01 50
arion@arion.pl

Terminy i ceny:

I/ 28.05 – 01.06.2019 / Cena: 1.490,00 zł/os  +  bilet na BERNINA EXPRESS:  360,00 zł/osoba – brak wolnych miejsc

II/ 09.07 – 13.07.2019 / Cena: 1.490,00 zł/os  +  bilet na BERNINA EXPRESS:  360,00 zł/osoba

III/ 23.07 – 27.07.2019 / Cena: 1.490,00 zł/os  +  bilet na BERNINA EXPRESS:  360,00 zł/osoba

Cena zawiera:

 • przejazd autokarem klasy lux /DVD, barek, WC, klimatyzacja/,
 • opłaty drogowe i parkingowe
 • 4 noclegi w Hotelach**/*** , pokoje 2 – 3 osobowe z łazienkami
 • 4 śniadania, 4 obiadokolacje z napojem
 • opieka pilota
 • ubezpieczenie NNW do 2 000 EUR, KL do 15 000 EUR, bagażu do 200 EUR,
 • opłata administracyjna na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
 • podatek VAT

Ważne informacje:

 • Dopłata do pokoju 1 –osobowego: +460 zł
 • DOPŁATA do taxy hotelowej: 4 euro, biletów wstępu: Twierdza Hohensalzburg: ok 15 EUR, Pałac Biskupi
  w Hellbrunn: ok. 15 EUR, rejs statkiem po Zeller See: ok. 20 euro, przewodnika lokalnego
  w Salzburgu: 6 euro, słuchawki Tour – Guide: 5 EUR. Razem ok. 65 – 70 EURO.
adminBernina Express
Pociągiem przez Alpy
– 5 dni