Pociągiem przez Alpy
Bernina Express – 5 dni

Kliknij zdjęcie, aby powiększyć

Program wycieczki

Informacja: dla osób spoza Krakowa jest możliwość noclegu przed i po wycieczce.
Osoby zainteresowane, prosimy o kontakt: 12/632 01 50.

1 dzień
Wyjazd z Krakowa godz. 05:00, Katowic godz. 06:00, (Bielsko-Biała godz. 07:15 w terminie 26-30.05.2020 r.). Dla osób spoza Krakowa możliwe dodatkowe noclegi przed i po wycieczce: + 65 zł/os/nocleg w pokoju 2-os, wyjazd na wycieczkę z hotelu. Przejazd do CZESKIEGO KRUMLOVA – miasteczka wpisanego na listę UNESCO. Spacer po Starym Mieście z wąskimi brukowanymi uliczkami i kamienicami ozdobionymi freskami i attykami. W godzinach popołudniowych przejazd do Austrii w okolice Salzburga, obiadokolacja, nocleg.

2 dzień
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przyjazd do centrum SALZBURGA, zwiedzanie z przewodnikiem: Pałac Mirabell z ogrodami, spacer po Starym Mieście – Katedra św. Ruprechta, kościół św. Piotra, spacer ulicą Getreidegasse – najstarszą i jedną z najpiękniejszych ulic Salzburga, Dom Mozarta, Katakumby św. Piotra, Residentzplatz, pomnik Mozarta, Twierdza Hohesalzburg na Górze Mnicha. Przejazd do HELLBRUN – pałacu biskupiego z wodnym ogrodem. Przejazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

3 dzień
Wczesne śniadanie. wykwaterowanie. Przejazd do miejscowości Chur: 4-godzinna podróż pociągiem BERNINA EXPRESS trasą wpisaną na listę UNESCO, przez absolutnie zapierające dech w piersiach okolice – wysokie, skaliste szczyty, malownicze przełęcze m.in. Bernina 2253m n.p.m.), (czyli najwyżej położona przełęcz w Europie, na którą wjeżdża pociąg, lodowce, m.in. gigantyczny MORTERATSCH, Jeziora: Czarne i Białe. W regionie zobaczyć można również wiele wiaduktów, m.in. najbardziej imponujący, czyli LANDWASSERVIADUKT – długi na 136 metrów i wysoki na 65 metrów most, który zachwyca tak jak starożytne, rzymskie akwedukty. Celem naszej podróży jest miasteczko TIRANO we Włoszech. Przejazd autokarem do miasteczka SIRMIONE położonego nad jeziorem Garda. Zwiedzanie i spacer przy zachodzie słońca. Przejazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

4 dzień
Śniadanie, wykwaterowanie. Przejazd do WERONY – zwiedzanie: główny plac miasta Piazza Bra ze słynnym rzymskim amfiteatrem, XIV-wieczny zamek Castelvechio, Arco dei Gavi – rzymski łuk triumfalny, Brama Borsarich, Piazza dei Signori z pomnikiem Dantego, najwyższa w Weronie wieża Torre dei Lamberti, Piazza delle Ebre, Katedra, na zakończenie zwiedzania zobaczymy dziedziniec Domu Julii z najsłynniejszym balkonem świata. Przejazd przez Alpy do hotelu w Austrii, obiadokolacja, nocleg.

5 dzień
Śniadanie, przejazd do miasteczka ZELL AM SEE położonego u podnóża Alp. Symbolem miasta jest zbudowany w stylu bawarskim Zamek Rosenberg, Kościół św. Hipolita i Wieża Miejska. Rejs statkiem po jeziorze Zeller See. W godzinach południowych wyjazd do Polski. Przyjazd do Krakowa
w godzinach nocnych.

Rezerwuj Drukuj

Kontakt
Zadzwoń:
12 632 01 50
Napisz do nas:
arion@arion.pl

Terminy i ceny:

I/ 15.09 – 19.09.2020 / Cena: 1.640 zł +  bilet na BERNINA EXPRESS:  360,00 zł/osoba
Wolne miejsca – wycieczka potwierdzona

Cena zawiera:

  • Przejazd autokarem klasy lux /DVD, barek, WC, klimatyzacja/
  • Opłaty drogowe i parkingowe
  • 4 noclegi w Hotelach*** , pokoje 2 – 3 osobowe z łazienkami
  • 4 śniadania, 4 obiadokolacje: dwa dania + woda
  • Opieka pilota – przewodnika
  • Ubezpieczenie NNW do 2 000 EUR, KL do 15 000 EUR, bagażu do 200 EUR
  • Opłata administracyjna na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
  • Podatek VAT

Ważne informacje:

  • Dopłata do pokoju 1 – osobowego: +480 zł
  • DOPŁATA do taxy hotelowej: 4 euro, biletów wstępu: Twierdza Hohensalzburg: ok 15 EUR, Pałac Biskupi w Hellbrunn: ok. 15 EUR, rejs statkiem po Zeller See: ok. 20 euro, przewodnika lokalnego w Salzburgu: 6 euro, słuchawki Tour – Guide: 5 EUR. Razem ok. 60 – 65 EURO.

Wyjazdy z innych miast do uzgodnienia z biurem.

Pociągiem przez Alpy
Bernina Express – 5 dni