Wczasy w Mielnie
8 lub 11 dni

Kliknij zdjęcie, aby powiększyć

Program wczasów:

MIELNO – UNIEŚCIE znajduje się na wąskim przesmyku między Bałtykiem a jeziorem Jamno. To położenie czyni z Unieścia miejscowość bardzo atrakcyjną turystycznie. Pierwotnie było osadą rybacką, do dziś na tutejszych wodach zobaczymy kutry z literami UNI na burtach, które wypływają z tutejszej przystani rybackiej. Miejsce to ma bardzo dobry mikroklimat. Wilgotne, bogate w jod powietrze wspaniale działa na wszelkie choroby układu oddechowego. Oddychanie powietrzem bogatym w jod zaleca się szczególnie mieszkańcom południowych części Polski. Plaże morskie są piaszczyste, szerokie, strzeżone i zradiofonizowane. Za plażami ciągnie się trzykilometrowa promenada. Znajdują się przy niej sklepy i restauracje. Latem w Unieściu i okolicy często goszczą wesołe miasteczka, co powinno przypaść do gustu zwłaszcza najmłodszym gościom. Polecane są piesze wycieczki, wzdłuż morza np. do Łazów, znajduje się tam  piękny kompleks leśny, który najprawdopodobniej niedługo stanie się rezerwatem. Unieście posiada dobre połączenia z Koszalinem. Dojeżdżają tutaj busy i autobusy komunikacji miejskiej, za 5 zł można dojechać z Unieścia do Koszalina.

Miasto Mielno wraz z włączonym w jego granice Unieściem stanowią znany nie tylko w Polsce kurort wczasowy z własnym mikroklimatem. Teren ekologicznie czysty. Klimat o silnych właściwościach leczniczych, szczególnie w okresie przed i posezonowym, kiedy w powietrzu jest duża ilość jodu i innych związków immunologicznie wzmacniających. Bałtyk jest jedynym w swoim rodzaju morzem. Jego wody, oraz nasycone parą wodną powietrze ma rzadko spotykane walory lecznicze. To aerozol i zawarte w nim sole, związki jodu, ozon i inne pierwiastki tak dobrze wpływają na organizm człowieka a szczególnie na drogi oddechowe i struny głosowe. Chłodna kąpiel w Bałtyku hartuje nasz organizm w naturalny sposób. Terapia morzem, czyli talasoterapia jest zalecana wszystkim dbającym o zdrowie.

Mielno – Unieście stanowi administracyjne i rozrywkowe centrum regionu. Oprócz szerokiej, czystej plaży z miałkim piaskiem, znajduje się tu również piękne jezioro Jamno. Nad jego wodami ma siedzibę klub morski „TRAMP” organizujący kursy żeglarskie i regaty o zasięgu ogólnopolskim i międzynarodowym. Co roku organizowane są również zawody wędkarskie. Obok są wypożyczalnie sprzętu pływającego wykorzystywanego również do wędkowania. Mielno – Unieście jest miejscowością oferującą ogromną ilość atrakcji: dużo tu dyskotek, restauracji, barów i kawiarni. Odbywają się imprezy Mieleńskiego Lata Artystycznego: koncerty, zawody sportowe, zabawy dla dzieci. W muszli koncertowej odbywają się wieczory poetyckie i koncerty muzyki klasycznej. Dzieci korzystają z wesołego miasteczka lub mini motocrossu. Kino proponuje kilka seansów dziennie, w nowoczesnej hali sportowej można pograć w tenisa ziemnego, natomiast popływać, w jednym z pięciu krytych basenów, które znajdują się w Ośrodkach Mielna – Unieście. Na spacer należy wybrać się promenadą wzdłuż morza. Po prawej stronie – w Unieściu widać małą przystań rybacką, a przy dobrej pogodzie nawet ogromne wiatraki elektrowni wiatrowej obok Darłówka, po lewej – latarnię morską w Gąskach, z 1878 roku, udostępnioną do zwiedzania.

ZAKWATEROWANIE:
Ośrodek Wypoczynkowy „BAŁTYK” Zmodernizowany ośrodek położony na obszernym, ogrodzonym, zielonym i ładnie zagospodarowanym terenie, tuz za wydmami morskimi, obok wejścia na piękną i piaszczystą plażę, w bardzo spokojnej okolicy, jednak blisko od centrum rozrywek, wszelkich atrakcji, gastronomii i sklepów. Zakwaterowanie w pokojach 2, 3, 4 – osobowych z balkonami, łazienkami i pojedynczymi łóżkami; pokoje wyposażone w TV sat, czajniki, szklanki, szafy, stoliki, krzesła oraz pościel. Ośrodek posiada: basen kryty, przestronna jadalnia, plac taneczny, stoły do tenisa stołowego, sale telewizyjne, siłownia na świeżym powietrzu, sala komputerowa, plac zabaw, miejsce na organizacje ogniska, boiska sportowe i duże tereny rekreacyjne.

WYŻYWIENIE:
3 posiłki dziennie: śniadanie, obiad, kolacja (w formie bufetu).

Terminy i ceny:

Turnus:
05.09 – 12.09.2020 r. – 8 dni a 7 nocy z posiłkami. Cena: 1.470 zł

Rezerwuj Drukuj

Kontakt
Zadzwoń:
12 632 01 50
Napisz do nas:
arion@arion.pl

Cena zawiera:

 • przejazd autokarem do ośrodka w obie strony
 • noclegi w pokojach 2, 3 os. z łazienkami
 • śniadania, obiady i kolacje w formie bufetu,
 • autokarową 1-dniową wycieczkę z przewodnikiem do Kołobrzegu
 • wieczorek taneczny przy muzyce mechanicznej (ciasto, kawa lub herbata gratis)
 • ognisko integracyjne z z kiełbaskami,
 • ubezpieczenie NNW do 5000 zł,
 • podatek VAT

Dodatkowo płatne:

 • pokój 1-os. dopłata: 60 zł/doba,
 • kryty basen w ośrodku płatny w recepcji: 8 zł/45 min,
 • opłata klimatyczna płatna w recepcji: 2 zł/dzień,
 • rejs statkiem po Morzu Bałtyckim z Portu w Kołobrzegu: 25 zł/os,
 • cena nie zawiera świadczeń nie wymienionych w ofercie.
Rozkład miejsc w autokarze

Wyjazdy z innych miast do uzgodnienia z biurem.

Rezerwuj
Wczasy w Mielnie
8 lub 11 dni