Wczasy w Mielnie
– 12 dni

Kliknij zdjęcie, aby powiększyć

Kontakt
Zadzwoń:
12 632 01 50
Napisz do nas:
arion@arion.pl

Program wczasów:

MIELNO – Unieście znajduje się na wąskim przesmyku między Bałtykiem a jeziorem Jamno. Pierwotnie było osadą rybacką, do dziś działa miejscowa przystań rybacka. Miejsce to ma bardzo dobry mikroklimat z dużą ilością jodu. Plaże morskie są piaszczyste, szerokie i strzeżone. Za plażami znajduje się  3 – km promenada przy której znajdują się liczne sklepy i restauracje. Polecane są piesze wycieczki, wzdłuż morza np. do Łazów, znajduje się tam  piękny kompleks leśny, który najprawdopodobniej niedługo stanie się rezerwatem. Unieście posiada dobre połączenia z Koszalinem ( komunikacja miejska).

Miasto Mielno wraz z włączonym w jego granice Unieściem stanowią znany nie tylko w Polsce kurort wczasowy z własnym mikroklimatem. Teren ekologicznie czysty. Klimat o silnych właściwościach leczniczych, szczególnie w okresie przed i posezonowym, kiedy w powietrzu jest duża ilość jodu i innych związków immunologicznie wzmacniających. Bałtyk jest jedynym w swoim rodzaju morzem. Jego wody, oraz nasycone parą wodną powietrze ma rzadko spotykane walory lecznicze. To aerozol i zawarte w nim sole, związki jodu, ozon i inne pierwiastki tak dobrze wpływają na organizm człowieka a szczególnie na drogi oddechowe i struny głosowe. Chłodna kąpiel w Bałtyku hartuje nasz organizm w naturalny sposób. Terapia morzem, czyli talasoterapia jest zalecana wszystkim dbającym o zdrowie.

Mielno stanowi administracyjne i rozrywkowe centrum regionu. Oprócz szerokiej, czystej plaży z miałkim piaskiem, znajduje się tu również piękne jezioro Jamno. Nad jego wodami ma siedzibę klub morski „TRAMP” organizujący kursy żeglarskie i regaty o zasięgu ogólnopolskim i międzynarodowym. Co roku organizowane są również zawody wędkarskie. Obok są wypożyczalnie sprzętu pływającego wykorzystywanego również do wędkowania. Mielno – Unieście jest miejscowością oferującą ogromną ilość atrakcji: dużo tu dyskotek, restauracji, barów i kawiarni. Odbywają się imprezy Mieleńskiego Lata Artystycznego: koncerty, zawody sportowe, zabawy dla dzieci. W muszli koncertowej odbywają się wieczory poetyckie i koncerty muzyki klasycznej. Dzieci korzystają z wesołego miasteczka lub mini motocrossu. Kino proponuje kilka seansów dziennie, w nowoczesnej hali sportowej można pograć w tenisa ziemnego, natomiast popływać, w jednym z pięciu krytych basenów, które znajdują się w Ośrodkach Mielna – Unieście. Na spacer należy wybrać się promenadą wzdłuż morza. Po prawej stronie – w Unieściu widać małą przystań rybacką, a przy dobrej pogodzie nawet ogromne wiatraki elektrowni wiatrowej obok Darłówka, po lewej – latarnię morską w Gąskach, z 1878 roku, udostępnioną do zwiedzania.

ZAKWATEROWANIE: Ośrodek Wypoczynkowy „BAŁTYK” z KRYTYM BASENEM
Zmodernizowany ośrodek położony na obszernym, ogrodzonym, zielonym i ładnie zagospodarowanym terenie, tuz za wydmami morskimi, obok wejścia na piękną i piaszczystą plażę, w bardzo spokojnej okolicy. Zakwaterowanie w pokojach 2 – osobowych z łazienkami, TV SAT, balkonami kub tarasami. Na korytarzach dostępne są czajniki elektryczne. W Ośrodku: kryty basen kąpielowy, jadalnia, plac taneczny, stoły do tenisa stołowego, siłownia na świeżym powietrzu, sala komputerowa, plac zabaw, miejsce na organizację ogniska, boiska sportowe i duże tereny rekreacyjne. Doba hotelowa od godz. 16:00 do godz. 10:00.

WYŻYWIENIE: 3 posiłki dziennie, wszystkie w formie bufetu: śniadanie, obiad, kolacja. Pierwszym posiłkiem jest kolacja a ostatnim śniadanie + prowiant na drogę powrotną.

PLAN PRZEJAZDU:
1 dzień Wyjazd z KRAKOWA o godz. 06:00, KATOWIC o godz. 07:00, WROCŁAWIA o godz. 10:20. Wyjazdy z innych miast do uzgodnienia z Biurem. Przejazd do Mielna z postojami po drodze. Przyjazd do Ośrodka w godzinach wieczornych. Zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

2 dzień – 11 dzień Wypoczynek, plażowanie w Mielnie.

12 dzień
Godz. 07:00 – 09:00 śniadanie, wykwaterowanie. Wyjazd z Ośrodka o godz. 09:00, przejazd z postojami po drodze. Planowany przyjazd do miast wyjazdowych: Wrocław ok godz. 17:00, Katowice ok godz. 20:00, Kraków godz. 21:00.

Terminy i ceny:

Turnus:
15.05 – 25.05.2021 r. – 12 dni z posiłkami. Cena: 1.700 zł/os.
Osoba dorosła w pokoju jednoosobowym: Cena: 2105 zł/os.

Cena podstawowa: 1800,00 zł/os.

Cena senior 60 +: 1700 zł/os.

Zniżka dla seniora 60+ i osób towarzyszących nalicza się automatycznie po pozytywnej weryfikacji wieku przynajmniej jednego z uczestników. Kwota zniżki będzie widoczna w wyliczeniu należności po kliknięciu przycisku: „Zobacz podsumowanie”. 

Rezerwacja telefoniczna

Cena zawiera:

 • przejazd autokarem z klimatyzacją do ośrodka w obie strony
 • opłaty drogowe i autostradowe
 • 11 noclegów w pokojach 1, 2 – osobowych z łazienkami
 • 11 śniadań, obiadów i kolacji – wszystkie w formie bufetu,
 • ognisko integracyjne z pieczeniem kiełbasek
 • wieczorek taneczny z poczęstunkiem
 • ubezpieczenie NNW do 5000 zł
 • opłata na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
 • opłata na Turystyczny Fundusz Pomocowy
 • podatek VAT

Dodatkowo płatne:

 • Obowiązkowa opłata klimatyczna płatna w recepcji:  2 zł/doba/osoba  (wysokość opłaty może ulec zmianie)
 • W recepcji jest pobierana kaucja zwrotna za wydanie pilota do TV  i wypożyczenie sprzętu plażowego.
 • W przypadku dojazdu własnego cena turnusu nie ulega zmianie.
Drukuj Rozkład miejsc w autokarze

Wyjazdy z innych miast do uzgodnienia z biurem.

Wczasy w Mielnie
– 12 dni