Baltic Tours – 9 dni

Kliknij zdjęcie, aby powiększyć

Kontakt
Zadzwoń:
12 632 01 50
Napisz do nas:
arion@arion.pl

Program wycieczki:

Informacja: dla osób spoza Krakowa jest możliwość noclegu przed i po wycieczce.
Osoby zainteresowane, prosimy o kontakt: 12/632 01 50.

1 dzień
Wyjazd z KRAKOWA o godz. 04:30, WARSZAWY o godz. 09:30. Przejazd na Litwę, w okolice Szawle, zakwaterowanie w hotelu tranzytowym, obiadokolacja, nocleg.

2 dzień
Śniadanie, wykwaterowanie. Przejazd na Łotwę do RYGI, zwiedzanie: Stare Miasto, Ratusz, zespół średniowiecznych kamieniczek tzw. ”Trzej Bracia”, Mała i Wielka Gildia, Katedra Domska. Czas wolny. Po południu przejazd na terminal promowy, zaokrętowanie na prom do Szwecji. Obiadokolacja i nocleg na promie.

3 dzień
Śniadanie. Wpłynięcie do SZTOKHOLMU o godz. 10:30, wyokrętowanie i zwiedzanie stolicy Szwecji: Muzeum Vasa w którym zobaczymy niemal całkowicie zachowany okręt wojenny „Vasa” z XVII w. Następnie Ratusz Miejski w którym wręczane są nagrody Nobla, Parlament, Stare Miasto „Gamla Stan” z jego uroczymi uliczkami i zaułkami. W godzinach popołudniowych zaokrętowanie na prom do Finlandii. Obiadokolacja i nocleg na promie. /Na pokładzie statku oferowane są rozrywki, m.in.: zakupy w sklepach wolnocłowych nocny bar, dancing/. W trakcie rejsu prom zawija na Wyspy Alandzkie.

4 dzień
Śniadanie. Wpłynięcie do HELSINEK o godz. 10:00, wyokrętowanie i zwiedzanie, m.in. prawosławna Katedra Uspienskiego, Plac Senacki, Temppeliauko Kirkko czyli „kościół w skale” wykuty w naturalnej bryle granitu, słynny targ rybny. Po południu przejazd na terminal promowy, zaokrętowanie na prom do Rosji. Obiadokolacja i nocleg na promie. /Na pokładzie statku oferowane są rozrywki, m.in.: zakupy w sklepach wolnocłowych, występy artystów, dancing, nocny bar i wiele innych atrakcji/.

5 dzień
Śniadanie, przypłynięcie do PETERSBURGA o godz. 09:00. Przejazd na zwiedzanie miasta: TWIERDZA PIETROPAWŁOWSKA z Soborem św. Piotra i Pawła zwieńczonym 122 m iglicą, z grobami carów z rodziny Romanowych. Sobór św. Izaaka – wspaniała prawosławna świątynia, Miedziany Jeździec – pomnik Piotra I. Następnie zwiedzimy (3 godz. zwiedzania) ERMITAŻ, jedno z największych i najbogatszych muzeów świata z Pałacem Zimowym – siedzibą carów do czasów rewolucji. Na koniec dnia zwiedzimy Newski Prospekt, Sobór Kazański z ikoną Matki Boskiej Kazańskiej i cerkiew Zbawiciela na Krwi. Powrót na prom, obiadokolacja i nocleg.

6 dzień
Śniadanie. Przejazd do położonego nad Zatoką Fińską PETERHOFU gdzie znajduje się barokowy zespół pałacowo – ogrodowy ze sławną kaskadą i fontannami wzniesiony jako letnia rezydencja przez cara Piotra I Wielkiego. Następnie przejazd do pałacu w CARSKIM SIOLE – zwiedzanie wielkiego Pałacu Jekateryńskiego wraz z bursztynową komnatą. Powrót do Petersburga. Czas wolny na zakup pamiątek. Powrót na prom. Wypłynięcie i rejs przez Finlandię do Estonii. Obiadokolacja i nocleg. /W trakcie rejsu możliwość skorzystania z rozrywek i atrakcji oferowanych na statku/.

7 dzień
Śniadanie. Zawinięcie do Helsinek, z pokładu statku będzie możliwość zobaczenia jednej z największych twierdz na świecie – położonej na kilku wyspach twierdzy Suomenlinna. Dalszy rejs do Estonii, wpłynięcie do TALLINA w godzinach południowych. Wyokrętowanie i zwiedzanie miasta którego starówka jest wpisana na listę UNESCO: zamek Kawalerów Mieczowych, gotycka Katedra NMP, kościół gotycki św. Mikołaja, Klasztor Dominikanów św. Katarzyny, gotycki Ratusz, gotyckie domy Wielkiej Gildii i Gildii św. Olafa, Trzy Siostry, renesansowy Dom Bractwa, pozostałości średniowiecznych obwarowań miejskich z basztami, zespół pałacowo-parkowy (rezydencja Piotra I Wielkiego). Obiadokolacja w restauracji. Przejazd do hotelu, nocleg.

8 dzień
Śniadanie, wykwaterowanie. Przejazd do Łotwy do PILSRUNDĀLE, gdzie zobaczymy zaprojektowany przez włoskiego architekta Rastrilliego (zaprojektował m.in. Pałac Zimowy w Petersburgu) PAŁAC RUNDĀLE – nazywany często „Bałtyckim Wersalem”, z pięknymi ogrodami w których – pomimo północnego klimatu – rosną róże z całego świata. Dalsza podróż na Litwę. W godzinach wieczornych przyjazd do Kowna, obiadokolacja w restauracji, zakwaterowanie w hotelu, nocleg.

9 dzień
Śniadanie. Wykwaterowanie i zwiedzanie KOWNA: Stare Miasto z Ratuszem, Zamek, Katedra św. Piotra i Pawła, Kościół Jezuitów, dom Perkuna. Wyjazd do Polski. W trakcie podróży postój na obiad (płatny we własnym zakresie). Planowany powrót do Warszawy ok godz. 17:00 – 17:30,  Krakowa ok godz. 22:00 – 22:30.

Terminy i ceny:

12.06 – 20.06.2021 / Cena: 3.190,00 zł/osoba

Zniżka dla seniora 60+ i osób towarzyszących nalicza się automatycznie po pozytywnej weryfikacji wieku przynajmniej jednego z uczestników. Kwota zniżki będzie widoczna w wyliczeniu należności po kliknięciu przycisku: „Zobacz podsumowanie”. 

Dla posiadaczy Vouchera dodatkowo zniżka w kwocie 100 zł!

Rezerwacja telefoniczna

Cena zawiera:

 • przejazd autobusem klasy Lux (WC, klimatyzacja, barek, DVD)
 • opłaty drogowe, promowe i parkingowe
 • rejs nocny promem Ryga – Sztokholm
 • rejs nocny promem Sztokholm – Helsinki
 • rejs nocny promem „Princess Anastazja”: Helsinki – Petersburg
 • rejs nocny promem „Princess Anastazja”: Petersburg – Helsinki – Tallin
 • 5 noclegów na promach w klimatyzowanych kabinach 2 – 4 osobowych z łazienkami (natrysk, umywalka, wc, ręczniki, dozownik mydła)
 • 3 noclegi w hotelach ***, pokoje 2 – osobowe z łazienkami
 • 8 śniadań – bufet  (w tym 5 na promach)
 • 5 obiadokolacji na promie – bogaty bufet z napojami bez ograniczeń (woda, soki, piwo, wino, kawa, herbata)
 • 3 obiadokolacje serwowane w restauracjach lub w hotelu: dwa dania + napój
 • opieka pilota
 • ubezpieczenie NNW do 2 000 €, KL do 15 000 €, bagażu do 200 €
 • opłata na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
 • opłata na Turystyczny Fundusz Pomocowy
 • podatek VAT

Dodatkowo płatne:

 • Wjazd do Rosji bez wizy. Wymagany jest paszport ważny 6 miesięcy od daty powrotu
 • OBLIGATORYJNA DOPŁATA do taxy hotelowej, biletów wstępu, przewodników lokalnych, słuchawek Tour-Guide: 180 SEK (Korona Szwedzka) + 160 €. Ceny biletów i opłat mogą ulec zmianie
 • Cena nie zawiera świadczeń nie wymienionych w ofercie

Wyjazdy z innych miast do uzgodnienia z biurem.

Baltic Tours – 9 dni