Francja Smaki Prowansji
– 7 dni

Kliknij zdjęcie, aby powiększyć

Kontakt
Zadzwoń:
12 632 01 50
Napisz do nas:
arion@arion.pl

Program wycieczki:

Informacja: dla osób spoza Krakowa jest możliwość noclegu przed i po wycieczce.
Osoby zainteresowane, prosimy o kontakt: 12/632 01 50.

1 dzień
Wyjazd z KRAKOWA o godz. 04:00, KATOWIC o godz. 05:00. Przejazd przez Czechy i Austrię  do Włoch, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja,  nocleg.

2 dzień
Śniadanie, dalsza podróż przez Włochy do Francji. Przyjazd do miasteczka MANTONA – nazywanego stolicą hodowli cytrusów, spacer po Starówce oraz wizyta w stylowym sklepie w którym można zakupić m.in. nalewki z cytryny z płatkami złota. Przejazd do NICEI – nazywanej letnią stolicą Francji, spacer Promenadą Anglików oraz pełnymi uroku uliczkami Starego Miasta. Obiadokolacja, przejazd do hotelu w okolicy Cannes, nocleg.

3 dzień
Śniadanie, wykwaterowanie, zwiedzanie CANNES – najsławniejszego miasta Riwiery Francuskiej, znanego z organizacji prestiżowego Festiwalu Filmowego (Złota Palma). Ekskluzywne sklepy, wysokiej klasy hotele, snobistyczna atmosfera są znakami rozpoznawczymi tego miasta-kurortu. Spacer promenadą La Croisette, Pałac Festiwalowy, Starówka, port jachtowy. Przejazd do KANIONU VERDON wpisanego na listę UNESCO –  przejazd górską krętą drogą widokową wśród pól lawendy. Dla chętnych przejażdżka rowerami wodnymi w głąb Kanionu po turkusowym jeziorze Świętego Krzyża (dodatkowo ok 20 €/rower 2-4 osobowy). Następnie przejazd do jednego z najpiękniejszych francuskich miasteczek położonego u podnóża stromej skały, MOUSTIERS SAINT MARIE – stolicy francuskiego fajansu nazywanej „miastem pod gwiazdą”.  W godzinach wieczornych przyjazd do MARSYLII, obiadokolacja, zakwaterowanie w hotelu, nocleg.

4 dzień
Śniadanie. Przejazd do ARLES – zwiedzanie miasta zbudowanego na skale w którym żył i tworzył Van Gogh: Areny, Termy Konstantyna, Teatr Antyczny, kościół St-Trophime – arcydzieło architektury romańskiej. Przejazd do PONT DU GARD – trzypoziomowego akweduktu będącego prawdziwym cudem techniki z czasów rzymskich. Następnie przejazd do AVINION– zwiedzanie Pałacu Papieży oraz Mostu Saint Benezet wpisanego na listę UNESCO, Katedra Notre Dame Des-Doms oraz Plac de L’Horloge – centralny punkt miasta. Obiadokolacja i powrót do hotelu w Marsylii, nocleg.

5 dzień
Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu. Zwiedzanie MARSYLII: Bazylika Notre-Dame-de-la-Garde, jedna z najpiękniejszych budowli sakralnych w mieście, malowniczy Stary Port strzeżony przez Fort św. Jana i Fort św. Mikołaja, Katedra La Major, Muzeum Cywilizacji Śródziemnomorskiej (wewnątrz) Przejazd do Parku Narodowego CALANQUES, rejs statkiem do „Śródziemnomorskich fiordów”, zobaczymy wysokie wapienne klify oraz małe portowe miasteczko CASSIS o którym mówi się, że „kto widział Paryż a nie widział Cassis, ten nic nie widział”. Przejazd z Francji do Włoch, obiadokolacja, zakwaterowanie w hotelu, nocleg.

6 dzień
Śniadanie, wykwaterowanie, przejazd do MEDIOLANU, zwiedzanie m.in. Zamek (z zewnątrz), La Scala, Katedra, Galeria Vittorio Emmanuele.  Dalsza podróż przez Włochy do hotelu tranzytowego, obiadokolacja, nocleg.

7 dzień
Śniadanie. Dalsza podróż przez Austrię i Czechy. Przyjazd do Krakowa około godz. 22:00- 22:30.

Terminy i ceny:

Cena podstawowa: 2330,00 zł/os.

Cena senior 60 +: 2180,00 zł/os.

Zniżka dla seniora 60+ i osób towarzyszących nalicza się automatycznie po pozytywnej weryfikacji wieku przynajmniej jednego z uczestników. Kwota zniżki będzie widoczna w wyliczeniu należności po kliknięciu przycisku: „Zobacz podsumowanie”. 

Dla posiadaczy Vouchera dodatkowo zniżka w kwocie 80 zł!

Cena zawiera:

 • przejazd autokarem klasy lux (WC, klimatyzacja, barek, DVD)
 • opłaty drogowe i parkingowe
 • 6 noclegów w hotelach**/*** pokoje 2 – 3 osobowe z łazienkami
 • 6 śniadań ; 6 obiadokolacji: dwa dania + woda
 • opieka pilota – przewodnika
 • ubezpieczenie NNW do 2 000 EUR, KL do 15 000 EUR, bagażu do 200 EUR
 • opłata na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
 • opłata na Turystyczny Fundusz Pomocowy
 • podatek VAT

Dodatkowo płatne:

 • Dopłata do pokoju 1–osobowego: + 780,00 zł
 • DOPŁATA do taxy hotelowej, biletów wstępu: Marsylia, Arles, Akwedukt, Avinion, PN Calanques, Mediolan,
  rejsu statkiem, przewodników lokalnych, słuchawek Tour-Guide: 90 – 100 €
 • Cena nie zawiera świadczeń nie wymienionych w ofercie

Wyjazdy z innych miast do uzgodnienia z biurem.

Francja Smaki Prowansji
– 7 dni