Grecja – wyspa Santorini
wycieczka lotnicza – 8 dni

Kliknij zdjęcie, aby powiększyć

Kontakt
Zadzwoń:
12 632 01 50
Napisz do nas:
arion@arion.pl

Program wycieczki:

Dzień 1
Wylot z lotniska KRAKÓW–Balice (dla Klientów z Katowic możliwy jest transfer na lotnisko do Krakowa, dla klientów z Krakowa możliwy jest transfer z centrum miasta do Balic). Wylot z lotniska WARSZAWA Chopin. Przelot do Grecji na wyspę Santorini położoną w archipelagu Cyklad. Transfer do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg (szczegółowe godziny wyjazdu i przelotu podamy na 30 dni przed datą rozpoczęcia wycieczki).

Dzień 2
Śniadanie. Wycieczka do FIRY – stolicy Santorini, zbudowanej na wysokości 260 metrów nad poziomem morza. Spacer po wąskich uliczkach wśród białych domków z niebieskimi dachami z widokiem na wulkan, Kalderę – zapadnięty krater wulkanu i lazurowe wody Morza Egejskiego, widok zapierający dech w piersiach. Czas wolny – wypoczynek nad morzem lub basenem. Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 3
Śniadanie. „Podróż w czasie” czyli wycieczka do jedynego w swoim rodzaju Muzeum Wina o wyjątkowym położeniu. Wyjątkowym, ponieważ znajduje się ono  8 metrów pod ziemią a labirynt jego korytarzy liczy ponad 300 metrów długości. Budowa muzeum trwała dwadzieścia jeden lat ciężkiej pracy, wymagającej cierpliwości i wytrwałości. Na zakończenie zwiedzania połączonego z lekcją historii wytwarzania wina na Santorini zapraszamy na degustację trzech różnych, najlepszych rodzajów win, którymi będziemy się delektować w jakże niezwykłej, potęgującej doznania, atmosferze tej winiarni. Powrót do hotelu, czas wolny – wypoczynek nad morzem lub basenem. Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 4
Śniadanie. Do południa wypoczynek nad morzem lub basenem. Po południu przejazd do niezwykłego miasteczka OIA którego biało – niebieskie zabudowania są niemal zawieszone na krawędzi krateru. Oia jest jednym z najpiękniejszych miejsc w całej Grecji, wygląda jak dzieło sztuki z wąskimi uliczkami pełnymi galerii i małych sklepików. W tym miasteczku uwodzącym swoim niepowtarzalnym urokiem i magią będziemy świadkami bajecznego zachodu słońca. Późnym wieczorem powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 5
Śniadanie. Dzień wypoczynkowy – indywidualne spacery, zakupy, wypoczynek nad morzem lub basenem. Wieczorem obiadokolacja, nocleg. Dla chętnych wycieczka fakultatywna „Wieczór Grecki” (+ 40 €):  wieczorem przejazd do regionalnej restauracji na „WIECZÓR GRECKI” – muzyka, tańce, atmosfera, różnorodne jedzenie i wino greckie wzbogaci fantastyczną i niezapomnianą zabawę na Santorini (dla osób korzystających z wycieczki obiad w hotelu).

Dzień 6
Śniadanie. Wypoczynek nad morzem lub basenem. Dla chętnych wycieczka fakultatywna (+ 40 €):  rejs statkiem na czynny wulkan NEA KAMENI, gdzie poczujemy charakterystyczny zapach siarki, która  wydobywa się z jednego z kraterów i popłyniemy na malowniczą WYSPĘ THIRASIA. To wybuch tego wulkanu spowodował tak olbrzymie zmiany wyspy. Fala powstała po wybuchu wulkanu sięgała do 200 metrów wysokości i dotarła nawet do Krety powodując duże zniszczenia. Kąpiel w słynnych gorących źródłach przy PALIA KAMENI w wodach nasyconych siarką i temperaturą sięgającą  33°C.  Chwila relaksu na  wyspie Thirasia. Powrót do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 7
Śniadanie. Wycieczka do AKROTIRI – zwanego greckimi Pompejami. Na terenie obecnej wioski znajdowało się starożytne miasto minojskie, które pod koniec VII w p.n.e.  w wyniku wybuchu zostało zniszczone i zasypane 20 metrową warstwą popiołu. Przejazd na CZERWONĄ PLAŻĘ uważaną jest za jedną z najpiękniejszych na Santorini. Jej nazwa pochodzi od czerwonego wulkanicznego piasku. Powrót do hotelu, wypoczynek nad morzem lub basenem. Wieczorem obiadokolacja, nocleg.

Dzień 8
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Transfer na lotnisko. Przelot do Polski. Powrót na lotniska: Warszawa Chopin i Kraków – Balice. (Realizacja zamówionych transferów z lotniska do Katowic i do centrum Krakowa).

Terminy i ceny:

26.09 – 03.10.2021 r. / Cena podstawowa: 2.830 zł/os.

Cena senior 60+: 2.680 zł/os.

Zniżka dla seniora 60+ i osób towarzyszących nalicza się automatycznie po pozytywnej weryfikacji wieku przynajmniej jednego z uczestników. Kwota zniżki będzie widoczna w wyliczeniu należności po kliknięciu przycisku: „Zobacz podsumowanie”. 

Dla posiadaczy Vouchera dodatkowo zniżka w kwocie 80 zł!

Rezerwacja telefoniczna

Cena zawiera:

 • pilot-przewodnik polskojęzyczny na terenie Grecji
 • transfery autokarowe na terenie Santorini
 • 7 noclegów w hotelu** z basenem, pokoje 2-osobowe z łazienką, klimatyzacją, lodówką, WI-FI
 • 7 śniadań w formie bufetu
 • 7 obiadokolacji: przystawka, danie główne, woda do posiłku
 • wycieczka do stolicy wyspy – FIRY
 • wycieczka do MUZEUM WINA połączona z degustacją win
 • wycieczka do miasteczka OIA
 • wycieczka do AKROTIRI i na CZERWONĄ PLAŻĘ
 • ubezpieczenie AXA: NNW do 2.000 euro, KL do 15.000 Euro, bagaż do 200 Euro
 • opłata na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
 • opłata na Turystyczny Fundusz Pomocowy
 • podatek VAT

Dopłata za bilet lotniczy:

 • Wylot z Krakowa:
  – w terminie: 27.06 – 04.07.2021: przeloty tanimi liniami WIZZ Air na trasie: Kraków (KRK)  – Santoryn (JTR).  Dopłata za bilet lotniczy WIZZ Priority w obie strony:  od 990,00 zł/osoba (cena biletu uzależniona jest od daty zawarcia Umowy). Bilet lotniczy obejmuje: 1 x bagaż podręczny do 10 kg (40 x 30 x 20 cm) zabierany na pokład i 1 x bagaż nierejestrowany (zabierany na pokład) walizka na kółkach o wadze max 10 kg (55 x 40 x 23 cm) oraz odprawa na stanowisku odpraw priorytetowych, pierwszeństwo wejścia na pokład.
  – w terminie: 26.09 – 03.10.2021: przelot greckimi liniami lotniczymi AEGIAN na trasie: Kraków (KRK) – Ateny (ATH) – Santoryn (JTR). Dopłata za bilet lotniczy w obie strony:  od 1190,00 zł/osoba  (cena biletu uzależniona jest od daty zawarcia Umowy). Bilet lotniczy obejmuje: 1x bagaż podręczny do 8 kg (55 x 40 x 23 cm) zabierany na pokład i 1 x bagaż rejestrowany o wadze do 23 kg.
 • Wylot z Warszawy: (wszystkie terminy)
  Dopłata za bilet lotniczy w obie strony: od 1390,00 zł/osoba  (cena biletu uzależniona jest od daty zawarcia Umowy). Przeloty liniami lotniczymi PLL LOT na trasie:  Warszawa (WAW) – Santoryn (JTR). Bilet lotniczy obejmuje: 1 x bagaż podręczny do 8 kg (55 x 40 x 23 cm) zabierany na pokład i 1x bagaż rejestrowany o wadze do 23 kg.

Dodatkowo płatne:

 • Dopłata do pokoju 1- osobowego: + 800,00 zł
 • Transfery w Polsce dodatkowo płatne: Katowice + 100 zł/osoba, Kraków + 70 zł/osoba (w jedną stronę)
 • Dopłaty na miejscu: taxa hotelowa 6 €/osoba, bilety wstępu, przewodnik lokalny: + 40 €/osoba
 • Wycieczki fakultatywne dodatkowo płatne organizowane przez lokalne Biuro Podróży:
  – Na czynny wulkan Nea Kameni, wyspę Thirasia z gorącymi żródłami: +40 €/osoba
  – Wieczór Grecki z muzyką, zabawą i winem:  +40 €/osoba
 • Godziny przelotów mogą ulec zmianie
 • Kolejność zwiedzania może ulec zmianie
 • Cena nie zawiera świadczeń nie wymienionych w ofercie.

Wyjazdy z innych miast do uzgodnienia z biurem.

Drukuj
Grecja – wyspa Santorini
wycieczka lotnicza – 8 dni