Magiczna Gruzja
wylot z Krakowa – 8 dni

Kliknij zdjęcie, aby powiększyć

Kontakt
Zadzwoń:
12 632 01 50
Napisz do nas:
arion@arion.pl

Informacja: dla osób spoza Krakowa jest możliwość noclegu przed i po wycieczce.
Osoby zainteresowane, prosimy o kontakt: 781 892 523, 12/632 01 50.

Program wycieczki

Dzień 1 KUTAISI – MTSCHETA – TBILISI
Godziny poranne: Transfer Kraków-lotnisko Balice (KRK) lub Kraków – lotnisko Pyrzowice (KTW).  Odprawa biletowo – bagażowa i wylot do Gruzji liniami WizzAir (czas lotu ok 3,5 godz.). Przylot do Kutaisi spotkanie z przewodnikiem w Hali Przylotów. Wyjazd do Tbilisi. W trakcie podróży odwiedzimy pierwszą stolicę Gruzji – MTSCHETĘ z jej najważniejszym zabytkiem katedrą Svetitskhoveli (XI w., lista UNESCO). W katedrze według legend pochowana jest tunika Jezusa oraz wybitni władcy Gruzji, na ścianach widnieją unikalne freski. W trakcie podróży obiadokolacja. Przyjazd do TBILISI. Zakwaterowanie w hotelu. Nocleg.

Dzień 2 TBILISI
Śniadanie. Zwiedzanie stolicy Gruzji – TBILISI: XII-wieczna świątynia Metekhi, wyjazd kolejką linową do Twierdzy Narikala, oraz Matki Gruzji która jest symbolem Tbilisi, spacer pieszo do dzielnicy słynnych łaźni siarkowych, o których nawet Puszkin pisał, że to jedno z najpiękniejszych miejsc na świecie. Następnie Synagoga, kawiarniane uliczki Chardin, katedra Syoni (gdzie znajduje się relikwia świętej Nino i piękne freski), awangardowa wieża zegarową i bazylika Anchiskhati, najstarsza cerkiew miasta. Odpoczynek w hotelu. Po aktywnym dniu Wieczór Gruziński – powitalna biesiada z profesjonalnym pokazem tradycyjnych tańców ludowych  i śpiewów narodowych. Powrót do hotelu, Nocleg.

Dzień 3 TBILISI – BODBE – SIGHNAGHINAPAREULI – TBILISI
Śniadanie. Przejazd do regionu Kakheti, ojczyzny wina i esencji gościnności. Przyjazd do żeńskiego monastyru BODBE pod wezwaniem Św. Nino, będącego zarazem centrum biskupim Kakheti. W środku kompleksu znajduje się piękny ogród a wewnątrz cerkwi grób Św. Nino oraz sklep z rękodziełami mniszek. Następnie odwiedzimy SIGHNAGHI – jedno z historycznych miast Gruzji, które na przełomie wieków zachowało swój oryginalny styl z tradycyjnymi balkonami,  unikalnymi murami obronnymi, wieżami  i brukowanymi uliczkami. Sighnaghi jest również znane jako “miasto miłości”. Na koniec wizyta Winairskim regionie NAPAREULI w winiarni Twins Old Cellar specjalizującej się w tradycyjnej metodzie wyrobu wina w glinianych dzbanach qvevri. Zobaczymy tam nietypowe muzeum, które pozwoli nam zrozumieć sekret tej metody, która przetrwała w niemalże niezmienionej formie od starożytności. Degustacja wina i warsztaty robienia czurczkheli czyli „gruzińskiego snikersa” oraz pieczenie gruzińskiego chleba. Obiadokolacja w winiarni i powrót do hotelu w Tbilisi. Nocleg.

Dzień 4 TBILISI – ANANURI – KAZBEGI – GUDAURI
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Wyjazd na „Gruzińską drogą wojenną” w kierunku miejscowości Stepacmidna. Po drodze zwiedzanie Ananuri, (UNESCO) XVII-wiecznego kompleksu architektonicznego z pięknym widokiem na zbiornik wodny Zhinvali. Dalej przejazd przez najlepszy kurort narciarski na Kaukazie – Gudauri, gdzie widok gór zapiera dech w piersiach. Chwila postoju przy punkcie widokowym z kolorową sowiecką mozaiką. Przyjazd do miejscowości Stepacmidna i off-road  samochodami terenowymi  do Świątyni Świętej Trójcy Gergeti (XIV w.). Cerkiew usytuowana jest na wysokości 2170 m.n.p.m. na tle góry Kazbek (5047 m.n.p.m) co sprawia, że jej widok jest niezwykle malowniczy. Przy dobrej pogodzie widoczny jest lodowiec Mkinvarcveri. Przejazd do hotelu w Gudauri, zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 5 GUDAURI – UPLITSIKHE – TSKALTUBO
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do skalnego miasta Uplistsikhe – zwiedzanie. Następnie przejazd do regionu Imereti do miejscowości Tskaltubo. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 6 TSKALTUBO – JASKINIA PROMETEUSZA – OGRÓD BOTANICZNY –  BATUMI
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do Jaskini Prometeusza zwiedzanie jaskini nazywanej podziemnym skarbem Gruzji, jednej z największych i najpiękniejszych jaskiń w Europie. Jest ona bogata w podziemne rzeki i bajeczne formy skalne. Przejazd do Ogrodu Botanicznego –  podzielony on jest na 9 regionów, na jego terenie mieszczą się trzy parki. Wspinając się na górę możemy – wśród orientalnej roślinności – podziwiać morze Czarne oraz jego wybrzeże. Przejazd do BATUMI które jest Perłą Morza Czarnego i stolicą Autonomicznej Republiki Adjary. Zakwaterowanie w hotelu. Nocleg.

Dzień 7 BATUMI
Śniadanie. City tour rozpoczniemy od głównych ulic Batumi. Odwiedzimy nowoczesną część miasta z bulwarem nadmorskim, Piazzę, statuę Medei, port Batumi, Wieżę Alfabetu, ruchomą rzeźbę Ali i Nino. Czas wolny. Obiadokolacja w lokalnej restauracji. Powrót do hotelu, nocleg.

Dzień 8 BATUMI – TRANSFER NA LOTNISKO
Śniadanie ( może być w formie lunch packet). Wykwaterowanie i przejazd na lotnisko w Kutaisi, odprawa biletowo – bagażowa, wylot do Polski. Przylot do Krakowa – Balic, zakończenie wycieczki (przejazd do centrum miasta we własnym zakresie). W przypadku lotu powrotnego na trasie Kutaisi – Katowice Pyrzowice po przylocie do Katowic transfer autokarem/busem do Krakowa na Terminal Podgórze SKA ul. Powstańców Wielkopolskich 6 i do Hotelu.

Terminy i ceny:

Cena podstawowa od: 4370,00 zł/os.
+  dopłata za bilet lotniczy od 1060 zł

Cena Senior 60+ od: 4220 zł/os.
+  dopłata za bilet lotniczy od 1060 zł

Cena zawiera:

 • transfer Kraków – lotnisko Balice lub Kraków – Katowice Pyrzowice – Kraków
 • opieka polskojęzycznego przewodnika na terenie Gruzji
 • przejazdy na terenie Gruzji autobusem z klimatyzacją
 • przejazd samochodami terenowymi do świątyni Gergeti  (droga asfaltowa)
 • 7 noclegów w hotelach***/****, pokoje 2 – os. z łazienkami  (3 x Tbilisi, 1 x Gudauri, 1 x Tsakaltubo, 2 x Batumi)
 • 6 śniadań – bufet, 1 śniadanie – suchy prowiant w dniu wyjazdu
 • 6 obiadokolacji – według programu, menu: 2 – 3 sałatki, 2 ciepłe dania, napoje bezalkoholowe, lampka wina
 • 1 obiadokolacja w formie folklorystycznego Wieczoru Gruzińskiego (menu: 4 x sałatki, 3 x gorące dania, wino 0,5 l na osobę, napoje bezalkoholowe kawa/herbata).
 • Degustacja wina i warsztaty kulinarne (robienia deseru – Churchkheli  i pieczenia tradycyjnego chleba)
 • Bilety wstępu: Kolejka linowa Tbilisi, Skalne Miasto Uplitsikhe, Jaskinia Prometeusza, Ogród Botaniczny
 • Butelka wody (codziennie)
 • ubezpieczenie: NNW do 2.000 Euro, KL do 20.000 Euro, bagaż do 200 Euro
 • opłata administracyjna na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
 • opłata administracyjna na Turystyczny Fundusz Pomocowy
 • podatek VAT

Dopłata za bilet lotniczy:

 • Cena biletu lotniczego WIZZ Priority linii Wizz Air uzależniona jest od daty zawarcia Umowy  oraz aktualnej ceny biletów z opłatami administracyjnymi i manipulacyjnymi. Z dotychczasowej praktyki wynika, że średnie ceny biletów w opcji  Wizz Priority  wachają się w granicach od 1060 zł do 1990 zł.
 • Bilet lotniczy obejmuje: odprawę na stanowisku odpraw priorytetowych,  pierwszeństwo wejścia na pokład i bagaż kabinowy nierejestrowany: podręczną walizkę na kółkach (55 x 40 x 23 cm) o wadze max 10 kg oraz bagaż podręczny (40 x 30 x 20 cm) o wadze max. 10 kg.
 • Miejsca w samolocie przydzielane są losowo przez system rezerwacyjny linii WizzAir na 24 h przed godziną wylotu. Za dodatkową opłatą od 120 zł/lot/osoba, jest możliwość zamówienia miejsca np. przy oknie lub koło innej podróżującej z nami osoby.

Ważne informacje:

 • Wyjazd na Dowód Osobisty lub paszport
 • Wycieczka fakultatywna do Kanionu Martvili: +35 €/osoba
 • Dopłata do pokoju 1-osobowego: +760,00 zł
 • Cena nie zawiera świadczeń nie wymienionych w ofercie
 • Dni, godziny lotów oraz kolejność zwiedzania mogą ulec zmianie. Zmiana lotniska, daty wylotu o  +/- dwa dni nie uważa się za istotną zmianę Warunków Umowy.
Drukuj Rozkład miejsc w autokarze

Wyjazdy z innych miast do uzgodnienia z biurem.

Magiczna Gruzja
wylot z Krakowa – 8 dni