Warmia i Mazury
6 dni

Kliknij zdjęcie, aby powiększyć

Kontakt
Zadzwoń:
12 632 01 50
Napisz do nas:
arion@arion.pl

Program wycieczki:

Dzień
Wyjazd z KRAKOWA o godz. 05:00, WARSZAWY o godz. 10:30. Przejazd do GOLUBIA DOBRZYNIA – zwiedzanie 700 – letniego Zamku Krzyżackiego (wstęp 12 zł), następnie przejazd na pola GRUNWALDU i do Stębarku, gdzie zwiedzimy Muzeum bitwy pod Grunwaldem (wstęp 12 zł), która  w dniu  15 lipca 1410 roku została stoczona pomiędzy połączonymi wojskami polsko-litewskimi a rycerzami zakonu krzyżackiego. Wieczorem przyjazd do Giżycka, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

2  Dzień
Śniadanie. Przejazd w okolice KĘTRZYNA i zwiedzanie słynnego „Wilczego Szańca” (Wolfsschanze) (wstęp 15 zł), który w latach 1941-1944 był kwaterą główną Naczelnego Dowództwa i Adolfa Hitlera z której dowodził atakiem na Związek Radziecki. Przejazd do miasteczka RESZEL nazywanego perłą regionu, w którym zobaczymy m.in. gotyckie mosty oraz zwiedzimy zamek biskupów warmińskich (wstęp 10 zł). Następnie przejazd do  ŚWIĘTEJ LIPKI, gdzie odwiedzimy sławne Sanktuarium Maryjne. Wieczorem powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

3  Dzień
Śniadanie. Zwiedzanie Twierdzy Boyen (wstęp 10 zł) w GIŻYCKU powstałej w latach 1843-1855 której zadaniem było bronienie strategicznego przesmyku pomiędzy jeziorami Niegocin i Kisajno. Następnie przejazd do jednej z najpopularniejszych miejscowości turystycznych na Mazurach – MIKOŁAJEK, nazywanych często „polską Wenecją”. Czas wolny na indywidualne spacery. W godzinach popołudniowych rejs statkiem do Giżycka. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

4  Dzień
Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do OLSZTYNA – w trakcie spaceru zobaczymy  m.in. Ratusz, Targ Rybny, zamek kapituły warmińskiej, Rynek Starego Miasta, Katedrę. Następnie przejazd do GIETRZWAŁDU gdzie odwiedzimy powstałe w XVI wieku Sanktuarium Maryjne. Przejazd w okolice Ostródy, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

5  Dzień
Śniadanie. Przejazd na Przystań Buczyniec i rejs KANAŁEM ELBLĄSKIM – w trakcie około 4-godzinnego rejsu statek pokonuje pięć pochylni. W godzinach popołudniowych przypłynięcie do ELBLĄGA i zwiedzanie miasta, m.in. kamieniczki Starego Miasta, Katedra św. Mikołaja z XIII wieku z wysoką na 95 m wieżą, ścieżka kościelna czyli wąskie przejście pomiędzy elbląskimi kamienicami, pozostałości po dawnym zamku krzyżackim. Wieczorem powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

6  Dzień
Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do PELPLINA – zwiedzanie Bazyliki Katedralnej (wstęp 6 zł). Przejazd do miejscowości GNIEW i zwiedzanie Zamku krzyżackiego z XII wieku (wstęp 15 zł). W godzinach popołudniowych wyjazd w drogę powrotną. Planowany powrót do Krakowa około godz. 21:30 – 22:00.

Terminy i ceny:

Cena podstawowa: 1420,00 zł /osoba

Cena senior 60+: 1360,00 zł/osoba

Zniżka dla seniora 60+ i osób towarzyszących nalicza się automatycznie po pozytywnej weryfikacji wieku przynajmniej jednego z uczestników. Kwota zniżki będzie widoczna w wyliczeniu należności po kliknięciu przycisku: „Zobacz podsumowanie”.

Cena zawiera:

 • przejazd komfortowym autokarem z klimatyzacją
 • opłaty drogowe i parkingowe
 • 3 x nocleg w okolicy Giżycka w Hotelu*** , pokoje 2 – osobowe z łazienkami
 • 2 x nocleg w okolicy Ostródy w Hotelu*** , pokoje 2 – osobowe z łazienkami
 • 5 x śniadanie – bufet
 • 5 x obiadokolacja (dwa dania + napój)
 • opieka pilota
 • ubezpieczenie NNW do 5000 zł
 • opłata na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
 • opłata na Turystyczny Fundusz Pomocowy

Dodatkowo płatne:

 • Dopłata do pokoju 1 osobowego: + 200,00 zł
 • Dopłata do biletów wstępu, rejsu w Mikołajkach, rejsu Kanałem Elbląskim, przewodników lokalnych, zestawu słuchawek: + ok. 260 – 270 zł/osoba
 • Ceny biletów wstępu i pozostałych opłat mogą ulec zmianie
 • Kolejność zwiedzania może ulec zmianie
 • Cena nie zawiera świadczeń nie wymienionych w ofercie
Drukuj Rozkład miejsc w autokarze

Wyjazdy z innych miast do uzgodnienia z biurem.

Warmia i Mazury
6 dni