Wycieczka lotnicza
Magiczna Gruzja – 5 dni

Kliknij zdjęcie, aby powiększyć

Program wycieczki

Dzień 1
Wyjazd z Krakowa o godz. 12:00, przejazd na lotnisko w Katowicach – Pyrzowicach. Odprawa i o godz. 16:00 wylot do Gruzji  /czas przelotu ok 3,5 godziny/.  Przylot do Kutaisi o godz. 22:20 czasu lokalnego. Przejazd do hotelu w miejscowości TSKALTUBO, nocleg.

Dzień 2
Śniadanie, wykwaterowanie. Przyjazd do TBILISI – zakwaterowanie w hotelu, czas na odświeżenie. W godzinach popołudniowych zwiedzanie miasta będącego mieszanką nowoczesnej i starożytnej architektury: XII-wieczna świątynia Metekhi,  wyjedziemy kolejką linową na twierdzę Narikala, skąd rozpościera się panorama stolicy Gruzji. Spacer do dzielnicy łaźni siarkowych. Następnie zobaczymy Synagogę, Katedrę Syoni i Bazylikę Anchiskhati. Wieczorem będziemy mieli powitalną obiadokolację w lokalnej restauracji w tradycyjnym gruzińskim stylu z profesjonalnym pokazem tradycyjnych ludowych tańców i polifonicznymi śpiewami. Powrót do hotelu, nocleg.

Dzień 3
Śniadanie. Przejazd do wysokogórskiego regionu Mtskheta-Mtianeti. Droga prowadzi przez góry Kaukazu Wielkiego po GRUZIŃSKIEJ DRODZE WOJENNEJ, która jest głównym przejściem między Kaukazem Południowym a Północnym. Po drodze odwiedzimy ANANURI – XVII-wieczny kompleks architektoniczny z widokiem na zbiornik wodny Zhinvali. Przejazd do KAZBEGI, off-road samochodami terenwymi do świątyni Świętej Trójcy Gergeti z XIV w. (na wysokości 2170 m.n.p.m. )na tle góry Kazbek (5047 m.n.p.m). Powrót do Tbilisi. Obiadokolacja w restauracji. Nocleg.

Dzień 4
Śniadanie. Przejazd do BODBE, najbardziej winnej części regionu Kakheti. Jest to miejsce w którym najmocniej odczuwalna jest tradycja gruzińskiej gościnności, ciepła i biesiad.  Przyjazd do “miasta mołości” SIGHNAGHI z którego przy ładnej pogodzie z wysokości XVII wiecznych murów rozpościera się zapierający dech w piersiach widok na Dolinę Alazańską oraz pasmo Kaukazu Wielkiego. Następnie wyruszymy do KVARELI  – odwiedzimy winiarnię “Khareba” gdzie będziemy degustować wino, robić Churchkhelę oraz obserwować pieczenie prawdziwego gruzińskiego chleba. Wieczorem powrót do Tbilisi. Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 5
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd w okolice starożytnej stolicy i centrum religijnego Gruzji – Mtskhety, do MONASTYRU JVARI (krzyż) – jednego z arcydzieł architektury sakralnej z VI w. wpisanego na listę UNESCO. Następnie przejazd do MTSKHETY i zwiedzanie katedry Svetitskhoveli (UNESCO).  Po obiedzie przejazd do GORI, miasta urodzenia Josefa Stalina (możliwość zwiedzania muzeum Stalina: + 10 USD). Następnie przejazd do starożytnego skalnego miasta UPLISTSIKHE (UNESCO) – dawnej siedziby władców i Państwa Urartu. Wieczorem przejazd na lotnisko w Kutaisi, odprawa i wylot do Polski. Przylot do Katowic o godz. 23:30 czasu lokalnego i przejazd do Krakowa.

Terminy i ceny:

21.05 – 25.05.2019 / Cena 1.830,00 zł  +  cena biletu lotniczego na dzień zakupu

24.09  – 28.09.2019 / Cena 1.830,00 zł  +  cena biletu lotniczego na dzień zakupu

Rezerwuj Drukuj

Kontakt:
12 632 01 50
arion@arion.pl

Cena zawiera:

 • przejazd Kraków – lotnisko w Pyrzowicach – Kraków,
 • przelot KTW- KUTAISI – KTW  liniami WIZZAIR:  w cenie biletu pakiet Wizz Priority
  (2 bagaże podręczne) o wymiarach: 40 x 30 x 20 cm i 55 x 40 x 23 cm,
 • pilot-przewodnik polskojęzyczny na terenie Gruzji,
 • przejazdy na terenie Gruzji mini autobusem z klimatyzacją i samochodami terenowymi,
 • 4 x nocleg w hotelach 4*, pokoje 2 – 3 osobowe z łazienkami  ( 1 x Tsakaltubo , 3 x Tbilisi ),
 • 4 x śniadania w formie bufetu,
 • 1 x obiadokolacja w formie wieczoru folklorystycznego (menu: 4 x sałatki, 3 x gorące dania, wino 0,5 l na osobę, napoje bezalkoholowe kawa/herbata,
 • 3 x obiadokolacja w restauracji ( menu: 4 x sałatki, 3 x gorące dania, wino 0,250 l na osobę, napoje bezalkoholowe kawa/herbata,
 • degustacja wina,
 • warsztaty wypieku chleba oraz Churchkhela,
 • bilety do zwiedzanych obiektów: kolejka linowa w Tbilisi, skalne miasto – Uplitsikhe, warsztaty wypieku chleba,
 • butelka wody mineralnej, codziennie,
 • ubezpieczenie AXA: NNW do 2.000 euro, KL do 15.000 Euro, bagaż do 200 Euro,
 • podatek VAT,
 • opłata administracyjna na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

Ważne informacje:

 • Wyjazd  na Dowód Osobisty ; Dopłata do pokoju 1-osobowego: + 400,00 zł,
 • Cena nie zawiera świadczeń nie wymienionych w ofercie.  Godziny przelotów mogą ulec zmianie.
adminWycieczka lotnicza
Magiczna Gruzja – 5 dni