Norwegia – Szwecja
– 8 dni

Kliknij zdjęcie, aby powiększyć

Kontakt
Zadzwoń:
12 632 01 50
Napisz do nas:
arion@arion.pl

Informacja: dla osób spoza Krakowa jest możliwość noclegu przed i po wycieczce.
Osoby zainteresowane, prosimy o kontakt: 781 892 523, 12/632 01 50.

Program wycieczki

1 dzień
Wyjazdy z miast KRAKÓW godz. 04:45, WIELICZKA  godz. 05:00 KATOWICE godz. 06:00, ŁÓDŹ godz. 10:30. Przejazd do Gdyni na Terminal Promowy, odprawa biletowa, zaokrętowanie na prom, przydział kabin. Wypłynięcie do Szwecji. W czasie rejsu obiadokolacja i nocleg na promie. Do dyspozycji pasażerów: sklepy wolnocłowe, dyskoteka, kawiarnie, restauracje,

2 dzień
Śniadanie na promie. Przypłynięcie do Karlskrony. Wyokrętowanie i przejazd do OSLO, zwiedzanie stolicy Norwegii, m.in.: spacer po Parku Vigelanda, Opera, Parlament, Teatr Narodowy, Ratusz, Zamek Królewski (obiekty zwiedzamy z zewnątrz). Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

3 dzień
Śniadanie, wykwaterowanie. Przejazd przez miejscowość GOL w kierunku SOGNEFJORD – najdłuższego i najgłębszego fiordu w Norwegii, krótki postój na punkcie widokowym VETLELI – pierwszy widok na fiord, przejazd Doliną Aurlandsdalen, krótki postój w urokliwej miejscowości FLÅM, przejazd do Gudvangen, około 1,5 – 2-godzinny rejs stateczkiem widokowym po fiordzie Nærøyfjord – najwęższy fiord Norwegii – wpisany na światową listę UNESCO, rejs z Gudvangen do Flåm (lub odwrotnie), przejazd najdłuższym tunelem drogowym na świecie do miasteczka LAERDAL, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, dla chętnych wieczorny spacer po Laerdal, nocleg.

4 dzień
Śniadanie, wykwaterowanie. Przejazd do BORGUND – zobaczymy najsłynniejszy kościół Stavkirke (kościół słupowy) zbudowany w typowym norweskim stylu (zwiedzamy z zewnątrz), przeprawa promowa Fodnes-Mannheller przez Sognefjord, przejazd przez miejscowości Kaupanger i Sogndal, postój na punkcie widokowym przy lodowcu Bøyabreen – jest to jeden z jęzorów największego lodowca Europy – Jostedalsbreen, krótki spacer do jeziora pod lodowcem. Następnie przejazd w kierunku Innvikfjord, przejazd przez miejscowości Olden, Loen, Stryn w kierunku Geirangerfjord, przejazd najsłynniejszą trasą widokową w Norwegii – drogą nr 63 – zwaną Złotą Drogą. Przejazd przez punkty widokowe nad GEIRANGERFJORD z krótkim postojem na punkcie Flydalsjuvet, przyjazd do hotelu w GEIRANGER – zakwaterowanie, obiadokolacja. Dla chętnych spacer po Geiranger, lub wynajęcie kajaka po Geirangerfjord pod wodospad Siedem Sióstr (dodatkowo płatne), nocleg.

5 dzień
Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu. Przejazd Złotą Drogą: Droga Orłów – postój przy platformie widokowej Ørnesvingen, przeprawa promowa Eidsdal-Linde, postój przy wodospadach Gudbrandsjuvet, postój na przełęczy nad Drogą Trolli – spacer na platformy widokowe, przejazd Drogą Trolli – zwaną również Drabiną Trolli, krótki postój pod najwyższą pionową ścianą w Europie – Ścianą Trolli, przejazd bajecznymi Dolinami Romsdalen i Gudbrandsdalen wzdłuż rzeki Lagen, której koryto rzeki tworzy liczne kaskady, po drodze mijamy Lillehammer, obiadokolacja na trasie, przejazd obok najwyższego drewnianego budynku świata – Wood Hotel, w godzinach wieczornych zakwaterowanie w hotelu w okolicach Oslo, nocleg.

6 dzień
Śniadanie, wykwaterowanie. Wyjazd od Szwecji. W godzinach popołudniowych przejazd do SZTOKHOLMU i zwiedzanie miasta – zobaczymy między innymi: Muzeum Statku Waza (wstęp), Starówkę Sztokholmu „Gamla Stan”, Pałac Królewski, Katedrę Protestancką, Parlament, liczne mosty, przejdziemy brzegiem kanałów oraz uroczymi uliczkami i zaułkami o merkantylnej atmosferze. W godzinach wieczornych zakwaterowanie w hotelu na obrzeżach Sztokholmu, obiadokolacja, nocleg.

7 dzień
Śniadanie, wykwaterowanie. Przejazd do KARLSKRONY – czas wolny na indywidualne spacery. W godzinach wieczornych zaokrętowanie na prom, przydział kabin. Wypłynięcie do Polski. W czasie rejsu obiadokolacja i nocleg na promie. W trakcie rejsu do dyspozycji pasażerów: sklepy wolnocłowe, dyskoteka, kawiarnie, restauracje, sauny, hydromasaże.

8 dzień
Wczesne śniadanie na promie. Przypłynięcie do Gdyni o godz. 07:30. Wyokrętowanie i wyjazd w drogę powrotną. Planowane przyjazdy: do Łódź ok godz. 17:00, Katowice ok godz. 21:00, Wieliczki i Krakowa godz. 22:00.

Terminy i ceny:

Cena podstawowa: 6380,00 zł /osoba
+ 400 zł rejs statkiem po Nærøyfjord

Cena senior 60+: 6200,00 zł /osoba
+ 400 zł rejs statkiem po Nærøyfjord

Cena zawiera:

 • przejazd autokarem klasy lux (WC, klimatyzacja, barek, DVD)
 • opłaty: promowe, portowe, mostowe, drogowe i parkingowe
 • 2 przeprawy promowe: Gdynia – Karlskrona oraz Karlskrona – Gdynia
 • 2 noclegi na promie w kabinach 2 – osobowych wewnętrznych z łazienkami
 • 5 noclegów w hotelach***/****, pokoje 2 – osobowe z łazienkami
 • 7 śniadań – bufet
 • 2 obiadokolacje na promie w formie All Inclusive
 • 5 obiadokolacji w hotelach lub restauracjach: dwa dania + napój
 • rejs po fiordzie Nærøyfjord z Gudvagen do Flåm (lub z Flåm do Gudvagen)
 • przeprawa promowa Eidsdal-Linde
 • opieka pilota – przewodnika
 • ubezpieczenie w UNIQA: NNW do 2 000 EUR, KL do 20.000 EUR, bagaż do 200 EUR,
 • opłata na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
 • opłata na Turystyczny Fundusz Pomocowy
 • podatek VAT

Ważne informacje:

 • Dopłata do pokoju/kabiny 1 – osobowej: +1850,00 zł
 • DODATKOWE OPŁATY: słuchawki Tour Guide, przewodnik + 50 zł, Muzeum Waza: 200 SEK
 • Zalecane jest zabranie wygodnego obuwia, odzieży trekkingowej, kurtki przeciwdeszczowej
 • Waluta w Norwegii: Norweska Korona ( NOK) – zalecane jest zabranie ok 300 NOK na własne wydatki oraz karty płatniczej/kredytowej. Na promach mnożna płacić wszystkimi rodzajami kart oraz waluta lokalną: Korony Szwedzkie (SEK) i Polski Zloty (PLN)
 • Cena nie zawiera świadczeń nie wymienionych w ofercie
 • Kolejność zwiedzania może ulec zmianie
 • Organizator zastrzega możliwość wprowadzenia dopłaty paliwowej
Drukuj Rozkład miejsc w autokarze

Wyjazdy z innych miast do uzgodnienia z biurem.

Norwegia – Szwecja
– 8 dni