Toskania – Liguria
– 8 dni

Kliknij zdjęcie, aby powiększyć

Kontakt
Zadzwoń:
12 632 01 50
Napisz do nas:
arion@arion.pl

Program wycieczki

Informacja: dla osób spoza Krakowa jest możliwość noclegu przed i po wycieczce.
Osoby zainteresowane, prosimy o kontakt: 12/632 01 50.

1 dzień
Wyjazdy z miast: KRAKÓW godz. 04:40, KATOWICE godz. 05:40, GLIWICE godz. 06:00. Przejazd przez Czechy, Austrię. Wieczorem przyjazd do północnych Włoch, zakwaterowanie w hotelu, odpoczynek, obiadokolacja, nocleg.

2 dzień
Śniadanie. Przejazd do AREZZO, zwiedzanie: Kościół San Francesco z cyklem fresków „Prawdziwa historia Krzyża Świętego” autorstwa Pierro Della Francesco, Piazza Grande z kościołem Pieve, Palazzo delle Logge, Katedra. Następnie przejazd do CORTONY – miasta o niezwykłej historii sięgającej czasów Etrusków. Spacer malowniczymi średniowiecznymi uliczkami, Piazza della Republica, Katedra. Przejazd do hotelu w okolicy Chianciano Terme, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

3 dzień
Śniadanie. Przejazd do SIENY, jednego z najpiękniejszych średniowiecznych miast Europy. Zwiedzanie  amfiteatralnego Piazza del Campo, gdzie odbywają się słynne wyścigi konne Palio, następnie Katedra z rzeźbami m.in. Michała Anioła, spacer po Via di Citta z patrycjuszowskimi wspaniałymi pałacami. Przejazd do SAN GIMIGNANO miasta nazywanego „Manhattanem Średniowiecza” z imponującymi kamiennymi wieżami (do czasów współczesnych zachowało się 14 z 76 wież). Zwiedzanie: Piazza Della Cisterna, Piazza del Duomo, Palazzo dei Popolo, kościół San Lorenzo in Ponte i Sant Agostino. Przejazd przez REGION CHIANTI z winnicami, gajami oliwnymi, malowniczymi miasteczkami na zadrzewionych wzgórzach. Zatrzymamy się w jednej z licznych winnic – możliwość degustacji wina. Przyjazd do hotelu w okolicy Montecatini Terme, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

4 dzień
Śniadanie. Przejazd do PIZY – zwiedzanie: Placu Katedralnego bardziej znanego jako Campo dei Miracoli  (Pole Cudów) z Krzywą Wieżą, Katedrą, Baptysterium i Dzwonnicą wpisane w 1987 r na listę UNESCO. Następnie przejazd do LUKKI – rodzinnego miasta kompozytora Giacoma Pucciniego, zwiedzanie starówki, kościoła San Michele in Foro oraz Katedry z trzymetrowym, starożytnym krucyfiksem „Volto Santo”. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

5 dzień
Śniadanie, przejazd pociągiem do FLORENCJI – kolebki renesansu, zwiedzanie m.in. : Palazzo Pitti, Ponte Vecchio (Most Złotników) – najstarszy z mostów Florencji na rzece Arno, Plac Signorii przy którym znajduje się słynny Palazzo Vecchio (wieloletnia siedziba rodu Medyceuszy) i Galeria Uffizi (dla chętnych wejście), Kościół Santa Croce (Świętego Krzyża) – miejsce pochówku znamienitych osobistości w tym Michała Anioła, gotycka Katedra Santa Maria dei Fiore, Wieża Giotta i Baptysterium. Wieczorem powrót pociągiem do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

6 dzień
Śniadanie. Przejazd autokarem i pociągiem do jednego z najbardziej urokliwych miejsc we Włoszech- Parku Narodowego CINQUE TERRE (Pięć Ziem – obszaru pięciu nadmorskich miasteczek: Monterosso al Mare, Vermazza, Comiglia, Manarola, Riomaggiore) położonego nad morzem Liguryjskim. Zwiedzimy malownicze starówki miasteczek pnących się po skałach, wąskie brukowane uliczki, czarujące kamieniczki. Powrót do hotelu pociągiem i autokarem. Obiadokolacja, nocleg.

7 dzień
Śniadanie, wykwaterowanie. Przejazd do Rapallo i rejs statkiem do uroczego miasteczka PORTOFINO. Kameralność, kolorowa zabudowa i położenie w malowniczej zatoce Golfo di Tigullio sprawiły, że Portofino stało się jednym z bardziej znanych miasteczek Włoch i jednym z najdroższych i najbardziej ekskluzywnych kurortów chętnie odwiedzanych przez możnych tego świata. Czas wolny na indywidualne spacery. Rejs powrotny i przejazd na nocleg  tranzytowy w okolicach Padwy/Werony. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

8 dzień
Wczesne śniadanie, wyjazd do Polski. Przejazd przez Włochy, Austrię i Czechy. W trakcie podróży postój na obiad (płatny we własnym zakresie). Planowany przyjazd do Gliwic/Katowic ok godz. 21:00-22:00, Krakowa ok godz. 22:00-23:00.

Terminy i ceny:

Cena podstawowa: 1999 zł/osoba

Cena senior 60+: 1920,00 zł/osoba

Zniżka dla seniora 60+ i osób towarzyszących nalicza się automatycznie po pozytywnej weryfikacji wieku przynajmniej jednego z uczestników. Kwota zniżki będzie widoczna w wyliczeniu należności po kliknięciu przycisku: „Zobacz podsumowanie”. 

Dla posiadaczy Vouchera dodatkowo zniżka w kwocie 80 zł!

Cena zawiera:

 • przejazd autokarem klasy lux (WC, klimatyzacja, barek, DVD)
 • opłaty drogowe i parkingowe
 • 7 noclegów w hotelach*** , pokoje 2 – osobowe z łazienkami
 • 7 śniadań
 • 7 obiadokolacji: dwa dania + napój
 • opiekę pilota
 • ubezpieczenie NNW do 2 000 EUR, KL do 15.000 EUR, bagażu do 200 EUR
 • opłata na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
 • opłata na Turystyczny Fundusz Pomocowy
 • podatek VAT

Ważne informacje:

 • Dopłata do pokoju 1-osobowego:  + 640,00 zł
 • DOPŁATY: taxy hotelowe: 10 €, bilety wstępu ok. 35 € (Siena – Katedra, Piza – Baptysterium, San Gimignano – Kolegiata,    Lukka – Katedra św. Marcina, Florencja – Kaplica Medyceuszy z dziełami Michała Anioła), degustacja wina: ok. 18 €, przejazdy komunikacją: ok 22 €, rejs statkiem: ok 16 €,  słuchawki Tour-Guide: 9 €, przewodnicy lokalni: ok. 15 €.   Razem ok 125 € + dla chętnych wstęp do Galerii Ufizzi we Florencji: + 27 €.  CENY BILETÓW WSTĘPU I POZOSTAŁYCH OPŁAT MOGĄ ULEC ZMIANIE
 • Cena nie zawiera świadczeń nie wymienionych w ofercie
 • Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych
 • Kolejność zwiedzania może ulec zmianie

Wyjazdy z innych miast do uzgodnienia z biurem.

Toskania – Liguria
– 8 dni