Słowenia, Włochy
– 6 dni

Kliknij zdjęcie, aby powiększyć

Kontakt
Zadzwoń:
12 632 01 50
Napisz do nas:
arion@arion.pl

Program wycieczki:

Informacja: dla osób spoza Krakowa jest możliwość noclegu przed i po wycieczce.
Osoby zainteresowane, prosimy o kontakt: 781 892 523, 12/632 01 50.

1 dzień
Wyjazd z Krakowa o godz. 05:00, Katowice o godz. 06:00. Przejazd przez Czechy i Austrię do Słowenii. W godzinach wieczornych przyjazd do Hotelu położonego w okolicy Lublany, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

2 dzień
Śniadanie. Przejazd w rejon Alp Julijskich do miejscowości turystycznej BLED położonej nad jeziorem Bled. Zwiedzimy jeden z najstarszych zamków w Słowenii – średniowieczny zamek Bled wznoszący się na ponad 100 metrowej skale nad taflą jeziora o tej samej nazwie. Przejedziemy do WĄWOZU VINTGAR, jednej z największych atrakcji turystycznych Słowenii, spacer do wodospadu ścieżkami i drewnianymi kładkami nad rzeką Radovna. Następnie przejedziemy do DOLINY BOHINJ nad największe słodkie słoweńskie jezioro – Bohinj  gdzie wyjedziemy kolejką linową na szczyt góry VOGEL (1535m n.p.m.) z którego rozpościera się panorama na Alpy Julijskie oraz Park Narodowy Triglav. W godzinach wieczornych powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

3 dzień
Śniadanie. Przejazd do miejscowości SKOFJA LOKA, która słynie z najlepiej zachowanej średniowiecznej starówki  w całym kraju. Podczas spaceru zobaczymy m.in. Ratusz z XVI w., kamienny spichlerz, barokowy kościół Kapucynów. Następnie przejedziemy do stolicy Słowenii – LUBLANY, miasta o bogatej historii, miasta galeriii uroczych kawiarenek gdzie zobaczymy m.in., Rynek, Ratusz, Katedrę Św. Mikołaja, Potrójny Most nad rzeką Ljubljanica, Smoczy Most. Wieczorem powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

4 dzień
Śniadanie. Przejazd do JASKINI POSTOJNEJ – zwiedzanie (pieszo + przejazd podziemną kolejką) liczącej 2 miliony lat jednej z największych jaskiń krasowych na świecie. Następnie przejedziemy do ZAMKU PREDJAMA osadzonego na 123 metrowym klifie – największego zamku powstałego w jaskini (Księga rekordów Guinessa). Zwiedzimy siedzibę rozbójnika Erazma znanego jako lokalny Robin Hood, który okradał bogatych, ale niestety zawsze zapominał oddawać biednym. W godzinach popołudniowych powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

5 dzień
Śniadanie. Przejazd na włoskie wybrzeże Adriatyku do TRIESTU, gdzie m.in. zobaczymy otoczony pałacami jeden z najpiękniejszych placów we Włoszech – Piazza Unita d’Italia, katedrę św. Justyna, pozostałości Bazyliki z czasów rzymskich, fontannę Czterech Kontynentów, pomnik Karola VI. Następnie przejedziemy do słoweńskiej perełki Istrii – miasteczka PIRAN określanego „słoweńskim Dubrownikiem”. Przejdziemy uroczymi uliczkami kamiennej starówki, zatrzymamy się na reprezentacyjnym placu Tarttinijev Trg z najstarszą kamienicą „Wenecjanką”, zobaczymy Katedrę św. Jerzego. Popłyniemy w 1,5 godzinny rejs statkiem z przeszklonym panoramicznym dnem i możliwością podziwiania podwodnego świata. Nie zabraknie również czasu na indywidualne spacery i odpoczynek nad wybrzeżem z licznymi kawiarniami i restauracjami a przede wszystkim z pięknym widokiem na morze i Alpy. Wieczorem powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

6 dzień
Śniadanie. Wykwaterowanie i wyjazd do kraju. Przejazd przez Czechy i Austrię do Polski. W trakcie podróży postój obiadokolację (płatną we własnym zakresie). Powrót do Gliwic/Katowic/Krakowa ok. godz. 21:30-22:30.

Terminy i ceny:

Cena podstawowa: 2300 zł/os.

Cena senior 60+: 2160 zł/os.

Cena zawiera:

 • przejazd autokarem klasy lux (WC, DVD, barek, klimatyzacja)
 • opłaty autostradowe i parkingowe
 • 5 noclegów w Hotelu*** w pokojach 2 – osobowych z łazienkami
 • 5 śniadań – bufet
 • 5 obiadokolacji (dwa dania + woda)
 • opieka pilota – przewodnika
 • ubezpieczenie NNW do 2 000 EUR, KL do 15 000 EUR, bagażu do 200 EUR
 • podatek VAT

Dodatkowo płatne:

 • Dopłata do pokoju 1-osobowego: + 600,00 zł
 • DOPŁATY: taxa klimatyczna: 10 €/os; słuchawki Tour Guide: 10 €/os, Zamek Bled 11 €/os ; Wąwóz Vintgar 8 €/os  kolejka linowa na Vogel: 21€/os, Jaskinia Postojna +Zamek Predjama: 36 €/os; rejs statkiem 18 €/os;  przewodnicy lokalni: 16€/os. RAZEM: ok 130 €/os / WYSOKOŚĆ OPŁAT MOŻE ULEC ZMIANIE/
 • Cena nie zawiera świadczeń niewymienionych w ofercie
 • Kolejność zwiedzania może ulec zmianie
 • Zastrzegamy możliwość wprowadzenia dopłaty paliwowej

Wyjazdy z innych miast do uzgodnienia z biurem.

Słowenia, Włochy
– 6 dni